Szkło hartowane i futerały - jak chronić ekran przed rozbiciem?
Technologia

Szkło hartowane i futerały – jak chronić ekran przed rozbiciem?

Szkło hartowane i futerały – jak chronić ekran przed rozbiciem? Był czas, kiedy ludzie bardzo starali się chronić ekran telefonu podczas korzystania ze smartfonów. Teraz po kilku latach wydaje się, że znów zwracamy coraz większą uwagę na bezpieczeństwo telefonów. Producenci dodają futerały i aluminiową konstrukcję, aby urządzenie było mocniejsze i odporne na uderzenia i upadki.

Jest też oczywiście szkło hartowane na telefon. Niemniej jednak, rozbicie ekranu smartfona wciąż pozostaje największym koszmarem dla większości użytkowników telefonów. W rzeczywistości można korzystać ze smartfona nawet po uszkodzeniu ekranu – w większości przypadków uszkodzenia nie są na tyle duże, aby w tym przeszkodzić, jednak z czasem może dojść do większych zniszczeń.

Szkła hartowane do telefonu i plastikowe zabezpieczenia

Szkło hartowane i futerały - jak chronić ekran przed rozbiciem?Zakup zabezpieczenia ekranu i zamontowanie go na ekranie smartfona to dobry sposób na jego ochronę! Oprócz szkła, które może mieć Twoje urządzenie, dodatkowa warstwa ochronna może pochłaniać zniszczenia od uderzenia. Na rynku dostępne są różne rodzaje ochraniaczy ekranu – ochraniacze ekranu z tworzywa sztucznego i szkła hartowanego. Plastikowe szkła ochronne zapewniają ochronę na poziomie podstawowym. Będziesz w stanie pozbyć się najczęstszych zniszczeń, takich jak kurz, brud, oleje itp. Mogą jednak wystąpić pewne problemy z jakością wyświetlania – na przykład ostrością – podczas jego używania. Lepszą opcją jest zakup szkła hartowanego na telefon. Teraz, jeśli zastanawiasz się, jak zastosować szkło hartowane, to naprawdę nie stanowi to dużego problemu. Podczas gdy plastikowe mają chronić przed brudem, kurzem itp., szkła hartowane na telefon mogą faktycznie absorbować uderzenia. Innymi słowy, umieszczenie ochraniacza ekranu ze szkła hartowanego na ekranie urządzenia będzie równoznaczne z dodaniem kolejnego ekranu, który ma funkcję ochronną.

Jak czyścić szkło hartowane? Cóż, kolejną zaletą szkła hartowanego jest to, że jakość wyświetlania pozostaje nienaruszona. Wygląd będzie taki sam i jest o wiele lepszy niż scenariusz z plastikową osłoną. Więc znowu nie ma specjalnych wymagań do czyszczenia szkła – do czyszczenia szkła hartowanego potrzebujemy tylko suchej ściereczki. Jest jednak również jedna wada. Jak wspomniano wcześniej, ochraniacze szkła hartowanego mają dodatkową grubość, ponieważ mają chronić przed bezpośrednimi uderzeniami i upadkami. Tak więc przynajmniej dla niektórych użytkowników, grubszy telefon może być problemem. Jeszcze inną kwestią jest to, że ochraniacze ekranu z hartowanego szkła nie mogą chronić urządzeń z zakrzywionym wyświetlaczem. Na przykład, jeśli masz urządzenia takie jak Galaxy Edge Plus, hartowane szkło ochronne nie jest wystarczające. Szklana powierzchnia nie wygina się, co oznacza, że część ekranu pozostaje niezabezpieczona.

Którą opcję wybrać – szkło hartowane czy plastikowa ochrona na telefon?

Pierwsze pytanie to – czy potrzebne są zabezpieczenia ekranu? Tak. Duże TAK i, naszym zdaniem, powinieneś wybrać zabezpieczenie wysokiej jakości i jest nią szkło hartowane, o ile masz jeden w pełni płaski wyświetlacz. Nastąpił pewien wzrost grubości ekranu, ale to nie problem, biorąc pod uwagę, że ekran urządzenia jest chroniony przed roztrzaskaniem i częstymi przerwami. Cena szkła hartowanego jest bardzo niska i jeżeli weźmiemy pod uwagę koszty wymiany całego wyświetlacza lub zakup nowego telefonu, to nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że jest o wiele lepszą opcją.

Futerał ochronny na telefon

szkło hartowane na smartfon

Gdy Twój smartfon uderza o podłogę, to krawędzie otrzymują największą moc uderzenia. To jeden z głównych powodów zepsucia ekranu. Zakupienie etui na smartfona ochroni przed tym ekran urządzenia. Należy zauważyć, że ochrona powinna mieć dodatkowe grzbiety lub mocniejszą konstrukcję po bokach. Jeśli możesz wybrać taki ochronny futerał, możesz rozszerzyć ochronę również na korpus urządzenia. Uważamy, że jest to dobry środek ostrożności, który zawsze warto podjąć. I jest niesamowity, jeśli masz kombinację etui ochronnego i hartowanego szkła, oznacza to świetny sposób ochrony Twojego smartfona. Gdy telefon zostanie upuszczony, warto mieć coś, co ochroni ekran przed wyboistym lądowaniem. Futerał to bardzo potrzebne rozwiązanie dla smartfonu, które wypełnia krawędzie twojego telefonu za pomocą wytrzymałych grzbietów lub krawędzi i pomaga pochłonąć wstrząs spowodowany upadkiem. Są one dostępne w prawie każdym sklepie detalicznym, stacji benzynowej i sklepie z akcesoriami do telefonów komórkowych w całym kraju.

Czy potrzebna jest ochrona telefonu?

Tak więc teraz pierwsze pytanie brzmi – czy potrzebne są zabezpieczenia ekranu? Powiedzielibyśmy, że najlepszym sposobem ochrony ekranu telefonu jest zwrócenie na niego uwagi! Oczywiście nie zawsze da się uniknąć wszystkich upadków telefonu, jednak jeżeli z większą uwagą będziemy z niego korzystać, to będą mniejsze szanse na jego uszkodzenie. Nie warto jednak unikać dodatkowych zabezpieczeń ekranu telefonu, ponieważ nie wiążą się one z dużym wydatkiem, a mogą służyć telefonowi przez długi czas. Zdecydowanie najlepszą i najbardziej praktyczną opcją są szkła hartowane do telefonów.