Jak się ubrać na masaż
Usługi,  Zdrowie

Jak się ubrać na masaż

Czy marzy ci się relaksacyjny masaż pleców? Planujesz wizytę w SPA dla dwojga lub samotnie? A może twój lekarz bądź fizjoterapeuta zlecił ci masaż leczniczy? W każdej z tych sytuacji mogą pojawić się pewne pytania i wątpliwości. Jak odpowiednio przygotować się do masażu, aby odnieść z niego pełne korzyści? Jak się ubrać na masaż i czego spodziewać się na miejscu? W tym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym pierwszy masaż będzie dla ciebie wyjątkowym doświadczeniem!

Jak się ubrać na masaż? Najważniejsze porady

Udając się na swój pierwszy masaż możesz zastanawiać się, jak właściwie się ubrać. Oczywiście wiele zależy od tego, jakiego typu masaż będzie wykonywany. Jeśli korzystasz z indonezyjskiego masażu twarzy lub podobnego zabiegu na twarz, wtedy ubiór nie ma większego znaczenia. Kiedy jak wybierasz się na masaż antycellulitowy, masaż relaksacyjny, masaż leczniczy czy też masaż tajski, warto dobrze przemyśleć kwestię ubioru. Przede wszystkim ubierz się wygodnie i luźno. Wybierz stylizację, którą możesz szybko i łatwo ściągnąć. Po przybyciu na miejsce prawdopodobnie zostaniesz poproszona o zdjęcie ubrania, a masażysta poda ci dalsze wskazówki. Po całym zabiegu przyjemnie będzie włożyć coś miękkiego i niekrępującego ruchów, na przykład komfortowy dres lub inne nieuciskające ubranie. Najlepiej zrezygnować z biżuterii, która mogłaby utrudniać pracę osobie masującej, a tobie odbierać komfort w czasie zabiegu. Pamiętaj też, aby spiąć włosy w wysoki kucyk lub ciasny kok. Plączące się kosmyki nie tylko ograniczałyby ruchy masażysty, ale też łatwo mogłyby się ubrudzić olejkiem czy kremem do masażu. A jak wygląda sprawa bielizny? W zależności od tego, czy masaż będzie wykonywany na całym ciele, czy też na jego określonych partiach, możesz zostać poproszona o zdjęcie bielizny bądź otrzymasz specjalne, jednorazowe figi lub stringi. Odpowiednia bielizna ma szczególne znaczenie wtedy, gdy wybierasz się na masaż wyszczuplający skoncentrowany na obszarach, na których zazwyczaj występuje cellulit – pośladkach i udach. Źle dobrana bielizna będzie utrudniać pracę masażyście i ograniczać jego ruchy. Jeśli chodzi o biustonosz, unikaj staników sportowych i zapinanych z przodu. Pamiętaj, że podczas masażu antycellulitowego, masażu wyszczuplającego czy jeszcze innego, odsłonięta musi być część ciała poddawana masażowi. Reszta ciała będzie przykryta ręcznikami, abyś czuła się komfortowo i pewnie. Wszelkie niezbędne wskazówki poda ci masażysta lub personel obsługujący ośrodek, dlatego nie musisz niczego się obawiać!

Odpowiednie przygotowanie do masażu – na czym polega?

Jak się ubrać na masażWiesz już, jak ubrać się na swój pierwszy masaż. Ale jak odpowiednio się do niego przygotować? Tutaj znów wiele zależy od tego, jaki rodzaj masażu będzie na tobie wykonywany. Jeśli wraz ze swoją drugą połówką spędzasz dzień w SPA dla dwojga, zapewne masz możliwość skorzystania z różnych typów masaży. W większości wypadków masaż wykonuje się w pozycji leżącej. Warto więc przed zabiegiem zrezygnować z ciężkich posiłków. Na jakieś 1,5 godziny przed masażem najlepiej zupełnie nic nie jeść. Podczas leżenia na brzuchu lub uciskania go w trakcie masażu, mogłabyś zacząć odczuwać nudności. Chodzi również o prawidłowe krążenie i ukrwienie skóry. Kiedy planujesz udać się na indonezyjski masaż twarzy lub podobny zabieg na twarz, zrezygnuj z makijażu. Masażysta i tak będzie musiał go zmyć. Zawsze przed masażem warto wziąć krótki prysznic. Możesz zrobić to w domu lub skorzystać z kabiny prysznicowej dostępnej w salonie. Podczas masażu relaksacyjnego lub masażu tajskiego często wykorzystywane są różne olejki, balsamy i kremy. To zatem zrozumiałe, że ciało powinno być czyste – w przeciwnym razie wraz z olejkiem w skórę będzie wcierany brud czy pot. Oprócz tego kąpiel bądź prysznic w ciepłej wodzie pozwoli rozluźnić mięśnie i poprawić krążenie krwi, przez co masaż będzie efektywniejszy, a ty szybciej poczujesz się zrelaksowana.

Zadbaj o odprężenie i wyciszenie przed masażem!

Masaż – niezależne od tego, czy udasz się na niego sama, czy też skorzystasz z zabiegu SPA dla dwojga – powinien być przyjemny i odprężający. Ma wpłynąć nie tylko na twoje ciało, ale również na zmysły. Chodzi przecież o to, by zniwelować stres i zaznać błogiego relaksu. Aby w rzeczywistości tak było, zadbaj o to, by przed masażem uwolnić swój umysł od niepokojów i zmartwień. Znajdź chwilę na wyciszenie się i ukojenie nerwów. Dzięki temu zabieg okaże się jeszcze bardziej skuteczny, a po nim poczujesz się jak nowo narodzona! Jeśli spędzasz ze swoim partnerem dzień w SPA dla dwojga, przed udaniem się na wspólny masaż pobądźcie trochę w swoim towarzystwie. Masaż relaksacyjny dla par może bardzo was do siebie zbliżyć. W wielu salonach dba się o to, by atmosfera sprzyjała rozluźnieniu i dawała poczucie intymności. Takie elementy, jak nastrojowa muzyka w tle, blask świec czy przyjemny aromat olejków zapachowych sprawiają, że podczas masażu panuje niezwykle romantyczny klimat! Odsuń więc na bok wszelkie problemy i w pełni korzystaj z chwili odprężenia.