Na co zwrócić uwagę wybierając etui na telefon?
Technologia

Na co zwrócić uwagę wybierając etui na telefon?

Na co zwrócić uwagę wybierając etui na telefon? Jeśli stoimy właśnie przed zakupem etui do naszego telefonu, z pewnością zastanawiamy się nad tym, jakie rozwiązanie okaże się być dla nas najlepsze. Wiadomo bowiem, że zależy nam jak najlepszej ochronie do telefonu, na designie, dobrej jakości produkcie i na innych kwestiach, które stanowią dla nas wartość nadrzędną. Bez wątpienia etui na telefon to dodatek, który warto posiadać, jeśli zależy nam na tym, aby być w pełni zadowolonym z użytkowania telefonu, bez obawy, że zbije nam się szybka, ze smartfon się zarysuje, że nowe urządzenie przestanie zaraz spełniać swoje zadania. Wystarczy czasami niefortunny upadek, a nagle telefon nadaje się jedynie do naprawy. Po co się na to narażać, jeśli możemy się przed tym chronić? 

Wybierając takie etui należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, tak, aby móc dobrać do siebie stosowne rozwiązanie. Co jest więc ważne?

  • materiał z jakiego zostało wykonane etui

 

Jest to bardzo ważny element, który decyduje między innymi o sztywności lub elastyczności produktu, spełniając przy tym większą lub mniejszą funkcję ochronną. Nie każde rozwiązanie okazuje się być bowiem dobre i czasami inwestujemy w dane etui na telefon, a to nie stanowi tak naprawdę zupełnie żadnej ochrony. Aby więc zadbać o to, co najlepsze, materiał stanowi bardzo duże znaczenie, także to wizualne, jeśli zależy nam na wyglądzie. Zazwyczaj produkty takie wykonywane są z TPU, a więc z termoplastycznego poliuretanu, czyli sztucznego tworzywa, które bardzo dobrze zabezpiecza smartfon.

  • grubość danego etui

Każde etui jest inne i każdy produkt prezentuje się zupełnie inaczej. Wybierając dany model, powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na to, czy dobrze dane etui się nam trzyma w ręce wraz z telefonem, zyskując komfort użytku i czy będzie ono odpowiednio zabezpieczało nasz smartfon podczas upadku. Im etui jest grubsze, tym bardziej się sprawdza w swojej roli. Faktem jest, że te cienkie nie powiększają grubości telefonu, ale ich zabezpieczenie przy upadku jest naprawdę bardzo niskie.

  • dodatkowe funkcje

Nowoczesne etui na telefon ma wiele przydatnych funkcji, które okazują się być w codziennym funkcjonowaniu bardzo praktyczne. Co więc takie rozwiązania dodatkowego mają? Idealne są te, które mają podstawkę na telefon, a więc są tak zaprojektowane, że możemy telefon ustawić w pionie lub w poziomie oglądając na przykład film. Dobrze sprawdzają się te produkty, które mają schowek na karty, na dokumenty lub na banknoty. Dzięki temu nie musimy nosić przy sobie portfela, bowiem wszystko mamy w jednym miejscu. Dużym powodzeniem cieszą się także powerbanki, które coraz częściej pojawiają się w ofercie sklepów, które to oferują nam różnorodne pokrowce na telefon. Można wybrać także opcję z lusterkiem, którą uwielbiają kobiety. Nie muszą nosić bowiem w torebce dodatkowego lusterka, ale mając telefon, mają je zawsze przy sobie.

Etui na telefon dla sportowców

Na co zwrócić uwagę wybierając etui na telefon?A jeśli jesteś osobą aktywną, lubiącą żyć w ciągłym biegu, kochającą sporty i ekstremalne przeżycia, to na pewno warto zwrócić uwagę na etui na telefon wodoodporne, takie, które w najbardziej nawet szalonych momentach będzie w pełni chronić nasz smartfon przed zniszczeniem. Takie etui można zabrać ze sobą na przykład na kajaki, na leśną przeprawę, na biegi z przeszkodami. Jest ono w taki sposób zaprojektowane, że w najtrudniejszych nawet warunkach spełni swoje zadania nadrzędnie. Etui dla sportowców może mieć różną formę i dostępne jest w wielu wersjach. Dla przykładu dla rowerzystów dostępne etui na telefon posiada specjalny uchwyt do przymocowania na kierownicy, ma wbudowane słuchawki lub specjalne wyjście do nich. Etui dla biegaczy montowane jest w specjalny sposób na ręce, zupełnie nie dając uczucia dyskomfortu, czy też niewygody. Każda osoba aktywna, bez względu na to, jaki sport uprawia, na pewno na odpowiedni pokrowiec do swojego telefonu powinna zwrócić uwagę i go wybrać, by móc w pełni cieszyć się jego funkcjonalnością.

Ile kosztuje etui na telefon?

A jeśli pozostajemy w temacie etui, z pewnością jednym z nadrzędnych elementów na jakie zwracamy uwagę jest cena. Każdy z nas przecież szuka rozwiązania, które byłoby tanie, a dobre, prawda? Wybierając etui na telefon jesteśmy w stanie to właśnie osiągnąć. Jeśli chodzi o przedział cenowy, jest on naprawdę ogromny. Najtańsze dostaniemy już za mniej niż 10 zł. Są one jednak jednak słabe jakościowo i jeśli stanowią zabezpieczenie, to jedynie na krótki czas. Można wybrać etui nieco droższe za 30 – 45 zł, gdzie jakość jest stosunkowo dobra, ale też zależy to od modelu, dlatego też musimy zwracać uwagę, z czego dane modele są wykonane, jak zabezpieczają smartfon, jak są skonstruowane i jak nakłada się je na telefon. I trzecią grupę stanowią zabezpieczenia za 50 – 80 zł, które są już produktami z najwyższej półki i te dają zazwyczaj 100% pewność ochrony w każdych warunkach. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów, są testowane w laboratoriach i tak skonstruowane, by przez cały czas spełniały swoje zadania nadrzędnie.