Wakacje na Sardynii dla całej rodziny
Turystyka

Wakacje na Sardynii dla całej rodziny

Chcecie wypocząć, odsapnąć, zregenerować siły i szukacie miejsca na wakacje, które stworzy Wam do tego warunki? Macie rodzinę, dzieciaki, które kochają budowanie zamków z piasku i kąpiele w morzu? Uwielbiacie słońce, leżak i relaks, niczym niezmącony spokój? Marzą Wam się wakacje bez niespodzianek pogodowych, wysoka temperatura, bezchmurne niebo, idealne warunki do opalania? Chcecie spędzić czas dobrze się bawiąc, jedząc smacznie i zdrowo, korzystając z możliwości doświadczania nowych smaków i potraw? Możecie lecieć samolotem, ale nie chcielibyście opuszczać Europy? Jest jedno miejsce, które spełnia wszystkie Wasze oczekiwania – Wakacje na Sardynii dla całej rodziny – włoska wyspa pełna atrakcji dla całej rodziny.

Dlaczego wakacje na Sardynii to najlepsza opcja?

Tu nie grozi Wam nuda. Dzieci to, jak wiadomo, osobniki niezwykle wymagające, które szybko się nudzą i nieustannie potrzebują rozrywek. Sardynia to miejsce, gdzie nuda Was nie dopadnie, a Wasze dzieci nie będą chciały jej opuszczać. Tu wszystko jest niezwykłe i interesujące. Począwszy od historii i legend związanych z wyspą, przez jej przyrodę i ukształtowanie geologiczne po możliwości spędzania wolnego czasu, jakie wyspa oferuje. Tutaj naprawdę nie sposób się nudzić. Dzieci z pewnością docenią to bogactwo i różnorodność. Wyspa jest idealnym miejscem do eksplorowania, do tajemniczych wypraw, zwiedzania jaskiń, podążania wąwozami i zapuszczania się w oddalone od kurortów małe osady, pełne niezwykłych zakątków, malowniczych miejsc i ciekawych ludzi, którzy kultywują dawne tradycje, żyją z produkcji własnej żywności, orzechów, miodu, anyżu  i hodowli własnych roślin, owoców i warzyw.

Piaszczysta plaża i szmaragdowa woda, czyli idealne wakacje na Sardynii z dziećmi

Które dziecko nie lubi kąpieli w morzu? Skakania przez fale, wyławiania muszelek, oglądania dna i żyjątek tam się znajdujących? Poszukiwacze kamyków, muszli i fani tworzenia piaskowych fortyfikacji znajdą na Sardynii swój raj na ziemi. Plaże na Szmaragdowym wybrzeżu wyróżniają się miękkim, złotym piaskiem oraz wodą w kolorze szmaragdowym. Są niezwykle atrakcyjne i zachwycają widokami. Można na nich spędzać całe dnie, zupełnie się nie nudząc. Znudzonych zawsze można wysłać na przystań jachtów, by obejrzeli piękne żaglówki lub na wyprawę w morze katamaranem. Istnieje wtedy duża szansa, że do listy atrakcji oferowanych przez Sardynię dopisać będzie można pływanie z delfinami. Relaks na plaży to nie tylko świetna opcja dla dzieciaków, ale również dla rodziców, którzy będą mogli w spokoju ładować swoje wyczerpane przez cały rok pracy i zajmowania się domem akumulatory.

Wakacje na Sardynii to nie tylko plażowanie

Oczywiście, wyjazd na Sardynię to nie tylko plaża, morze, bezchmurne niebo i opalające na brąz słońce, ale także mnóstwo różnych atrakcji, doskonałych także dla rodzin z dziećmi. Wyspa Sardynia to miejsce, które jest niezwykle bogate pod kątem geologicznym. Znajdziemy tu miejsca pełne skał i jaskiń, górskie szlaki, skały wynurzające się z morza, wąwozy, ale także małe miasteczka z uroczymi uliczkami, gaje oliwne i nadmorskie porty rybackie. Te cudowne miejsca świetnie nadają się na wycieczki piesze i spacery. Młodzi odkrywcy z pewnością będą chcieli odkryć tajemnice zakątków tej włoskiej wyspy, zwiedzać jaskinie i szukać właściwej drogi w plątaninie wąwozów w Księżycowej Dolinie. Wspólne spacery z dziećmi uwrażliwią je na piękno krajobrazu, pokażą jego zróżnicowanie, będą niezwykłą przygodą, która zapadnie im w pamięć. To także okazja na nawiązanie bliższych relacji, wspólnie spędzony czas bez telewizora czy tableta. Docenią go i rodzice, i dzieci. Choć może czasem nogi będą bolały, buzie będą z pewnością uśmiechnięte.

Sportowe wakacje na Sardynii

Dla rodzin aktywnych, które lubią rekreację w stylu bardziej aktywnym, nastawionym na uprawianie sportów, oferta atrakcje na Sardynii  jest naprawdę szeroka. Górskie, skaliste tereny Sardynii to doskonałe miejsce do wspinaczki. Za pewne dlatego bardzo dużo osób, które dopiero uczą się wspinać przylatuje na Sardynię, by stawiać pierwsze kroki w wspinaczce. Zróżnicowanie terenu i świetne tereny do wspinania się sprawiają, że można tu znaleźć różne poziomy trudności. Takie, które są odpowiednie dla dzieci,i takie, które będą atrakcyjne dla profesjonalnych wspinających się. Dla osób, które cenią sobie uprawianie sportów wodnych, Sardynia również posiada szeroką ofertę. Morze Śródziemne to idealne miejsce do pływania, żeglowania, surfowania.  Aktywne wakacje na Sardynii można spędzić naprawdę atrakcyjnie np. grając w golfa na Sardynii .

Pyszne wakacje na Sardynii

Jeśli Wasze dzieci należą do niejadków, jedźcie z nimi na Sardynię. Tamtejsza kuchnia skradnie serca Wasze i Waszych dzieci. Owoce, pyszne sery, produkowane na miejscu, lokalne specjały w tym sardyńskie pierożki zaskakują smakiem i aromatem. Kuchnia włoska jest prosta, ale niezwykle smaczna, łatwo trafia w gust najmłodszych. Rodzice dodatkowo będą zachwyceni lokalnymi specjałami prosto z sardyńskich winiarni. Wino, które można wypić po kolacji, gdy dzieci już zasną, to cudowne zakończenie dnia na Sardynii.