Lampy stojące - dodatkowe oświetlenie do twojego domu
Wnętrza

Lampy stojące – dodatkowe oświetlenie do twojego domu

Lampy stojące – dodatkowe oświetlenie do twojego domu. Czy zawsze do wyboru wyposażenia mieszkania przykuwamy odpowiednio dużą ilość uwagi? Może niestety się zdarzyć, że bardzo ważne rzeczy zostaną przez nas zaniedbanie. Do takich może należeć między innymi odpowiedni wybór oświetlenia, czyli lampy stojące, wiszące, gabinetowe i tak dalej, do naszego mieszkania.

Czy warto kupować lampy stojące?

Wybór lamp stojących nie zawsze jest taki oczywisty. Kiedyś można było je znaleźć w wielu domach i mieszkaniach, lecz przez jakiś czas ich popularność się zmniejszyła. Teraz ze względu na swoje zalety znów stają się coraz popularniejsze. Warto więc zastanowić się nad ich wyborem, jednak przed tym można poznać nieco ich zalet i cech, a także, w jakich pomieszczeniach lampy stojące będą dobrze się sprawdzać, no i wyglądać.

Wielkość pomieszczenia a lampy

Jedną z alternatyw dla lamp stojących, są między innymi kinkiety. I jeden i drugi rodzaj lamp, ma stanowić dodatek dla głównych lamp, jakimi są lampy wiszące, czy też żyrandole. Teraz czas zastanowić się, dlaczego warto postawić na lampy stojące, a nie kinkiety, które mogą świetnie wyglądać, przykładowo w korytarzu.

Lampy stojące - dodatkowe oświetlenie do twojego domu

Przede wszystkim lampy stojące mogą zostać umieszczone tak naprawdę w każdym punkcie pomieszczenia, o ile długość kabla będzie na to pozwalać, a jeśli kabel nie będzie sięgać do gniazdka, to można zawsze zastosować przedłużacz. Możemy więc równocześnie dowolnie lampę stojącą przestawiać i ustawiać ją tak, gdzie w zależności od sytuacji będzie dla nas wygodniej. Jeśli chcemy, może nam służyć przy fotelu, a innym razem przy sofie, a nawet jeśli będzie taka potrzeba, to możemy ją przenieść do sypialni lub kuchni. W przypadku kinkiet sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ ich przymocowanie jest raczej stałe i musi być dobrze zaplanowane, ponieważ muszą one dobrze oświetlać dany punkt, jednocześnie nie mogą przeszkadzać domownikom. Jeśli chodzi o kolejne zalety lamp stojących, to problemem nie powinna być ich wysokość, ponieważ jeśli taki będzie kaprys kupującego, to zawsze może zakupić lampę, której wysokość da się obniżyć, czy też można również zainwestować w lampy stojące „łamane”, czyli na specjalnych ramionach łamanych, dzięki czemu można manipulować ich wysokością, kątem pochylenia i kierunkiem, w którym ma być skierowane światło. Dzięki temu, że lampy stojące mogą mieć zmniejszaną wysokość, gdy będziemy je zabierać do nowego mieszkania, czy też, gdy nam się spodobają, lec ich wysokość nie będzie pasować do wystroju i wielkości pomieszczenia, wystarczy, że je zniżymy lub podwyższymy i rozwiążemy nasz problem.

Lampy ogrodowe stojące

Jeśli ktoś zastanawia się nad zastosowaniem oświetlenia w ogrodzie, to na pewno nastąpi dylemat, lampy ogrodowe jak zrobić, by nadawały odpowiedni klimat i jednocześnie dawały dobre oświetlenie. Tutaj dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie okrągłych, ładnych i kolorowych żarówek zawieszonych na sznurku i dodatkowo zastosowanie lamp stojących. Jednocześnie zadbamy o to, aby w ogrodzie panował miły klimat, a gdy to będzie potrzebne, to będziemy mieć naprawdę dużo światła. Jeśli mamy ogród i latem lubimy w nim przesiadywać do późna, to rozwiązanie może być dla nas naprawdę przydatne. Jednak pamiętajmy, że w ogrodzie mogą panować różne warunki, czyli może padać deszcz, mogą być burze, czy też mogą występować inne warunki atmosferyczne, dlatego kolejnym pytaniem, jakie należy sobie zadać, jest lampy ogrodowe, jaki kabel wybrać? Przede wszystkim, jeśli będą to lampy stojące, to należy zadbać o to, aby kabel był długi i posiadał odpowiednią izolację. Nie może się dostawać do lampy, a przede wszystkim kabla, zarówno wilgoć, jak i jakieś różne zabrudzenia. Warto zainwestować w lepiej izolowany kabel, aby nie ryzykować różnych zwarć, które mogą się skończyć pożarem. Dodatkowo warto pomyśleć również o tym, że przecież ogrodzie mogą pojawić się różne zwierzęta, które kabel będą chciały przegryźć, więc musi on również być zabezpieczony przed takimi ewentualnościami.

Lampy stojące- czy nadają się do każdego pomieszczenia?

Każdy powinien znać jakieś ograniczenia i takie również istnieją w przypadku rozwiązań, jakie dają lampy stojące. O ile naprawdę pięknie mogą one wyglądać w ogrodach, w salonach i sypialniach, czy też gabinetach, to jednak mogą nie spełniać odpowiednio swojej funkcji w łazience, czy też w korytarzu. Przede wszystkim trzeba je dobierać odpowiednio do wielkości pomieszczenia i tego, jaki ma ono mieć charakter. W łazience mogą być one po prostu mało komfortowe, no i mogą przeszkadzać, a jeśli chodzi o korytarz, to mogą zajmować zbyt dużo miejsca, ponieważ zazwyczaj korytarze są dość wąskie. Mimo tego, że nawet w przypadku lamp stojących warto znać pewne ograniczenia, to i tak są one bardzo funkcjonalne i użyteczne. Lampy stojące będą odpowiednim wyborem, dzięki któremu będzie można nadać wyjątkowy klimat różnym miejscom w mieszkaniu. Dodatkowo warto wybierać takie lampy, które posiadają dodatkowe funkcje.