Wnętrza

Jakie tapety wybrać do mieszkania?

Podczas remontu mieszkania, przychodzi także czas na to, aby nieco zmienić zdobienie ścian. Jednym z rozwiązań, jakie są proponowane na rynku, są tapety ścienne. Spośród nich można wybierać naprawdę sporo ciekawych modeli, które są w stanie odpowiedzieć na różne oczekiwania. Niektóre tapety https://www.outlet-tapet.pl/tapety/czarne są naprawdę dobrej jakości i są bardzo odporne.

Dlaczego warto wybrać tapety ścienne?

Ściany możemy zabezpieczyć różnymi produktami, więc dlaczego to powinny być akurat tapety ścienne? W przypadku tego produktu możemy mówić o naprawdę sporym wyborze wzorów, materiałów i właściwości. Może udając się do jednego sklepu, nie będzie można zapoznać się z każdym dostępnym rozwiązaniem, ale na pewno w Internecie nie będzie już problemu w znalezieniu dokładnie tego, czego oczekujemy.

Tapety można dopasować do każdego pomieszczenia. Pasują one w korytarzu, w pokoju dziennym, w łazience i kuchni. Istnieje tyle wzorów, że każde będzie odpowiadać temu, jaki charakter ma dane pomieszczenie. Można wybrać bardziej sterylne wzory do łazienki, lecz także można zaszaleć i wybrać zupełnie wzorzyste tapety, które znajdą się w pokoju dziennym. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ takie tapety, jeśli nakłada się je umiejętnie, można bardzo szybko założyć, a także ściągnąć. Nawet jeśli ktoś zażyczy sobie, aby właśnie ten elementy wystroju był często zmieniany, to nie będzie z tym problemu.

Do zakładania tapet nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności, a jedynie umiejętność posługiwania się nożykiem i sprawność nakładania kleju. Z tym poradzi sobie chyba każdy.

Tapety są również coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, ponieważ cały czas materiały, z których są one tworzone, są udoskonalane i tworzy się odporniejsze, trwalsze i lepsze tapety ścienne. Różne typy tapet, mogą mieć różne właściwości. Można więc wybrać sobie taką, która jest odporna na wilgoć i zadrapania, co na pewno przyda się w kuchni i w łazience, gdzie właśnie między innymi wilgocią, bardzo łatwo jest uszkodzić tapetę, a także można wybrać taką, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i umieścić ją w pokoju dziecka, bez obawy, że szybko będzie cała podrapana.

Jakie rodzaje tapet ściennych są na rynku?

Niektórzy zapewne myślą, że jedyne tapety https://www.outlet-tapet.pl/tapety-do-przedpokoju, jakie można spotkać na rynku, to tapety papierowe, jednak tak naprawdę, choć nadal często wybierane, to im więcej klienci dowiadują się o innych tapetach, tym częściej je kupują. Wśród tapet ściennych można wyróżnić:

  • Tapety papierowe – występują w wersji jedno i dwuwarstwowe. Ich plusem jest to, że są bardzo tanie i łatwo się je usuwa, jednak równie łatwo jest je uszkodzić i nie są odporne na zmywanie i uszkodzenia, więc poplamiona delikatnie tapeta nadaje się już do zmiany.
  • Tapety winylowe – Jest to jeden z typów tapet zmywalnych, z których wierzchnia warstwa pokryta jest bardzo wytrzymałym na uszkodzenia winylem. Bez żadnych przeszkód można czyścić je środkami chemicznymi, a na nich nie powstaną żadne uszkodzenia. Do wyboru mamy zarówno tapety zwykłe, płaskie, jak i spienione, czyli maskujące nierówności na ścianach.
  • Tapety z włókna szklanego – Mogą one wyglądem przypominać kawałek płótna. Należą one do tapet bardzo wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia, a także na wodę i ogień. Dodatkowo można je zabezpieczyć farbą winylową. Niestety ich minusem jest to, że bardzo trudno jest je usunąć.
  • Tapety korkowe – jest to odkrycie, które cały czas podbija rynki. Korek to materiał, który sprawdza się na ścianach, na podłodze i na suficie. Tapety, które są z niego wykonane, jako pierwszą warstwę posiadają papier, a jako drugą, korek. Korek bardzo dobrze zatrzymuje ciepło, a także wycisza pomieszczenie, więc idealnie nada się do pomieszczeń takich, jak pokój dziecka, czy też pokój, w którym domownicy odpoczywają. Można go wzmocnić za pomocą warstwy lakieru.
  • Fototapety – jest to pewien wyjątkowy rodzaj tapet, który przychodzi odrodzenie na rynku. Aktualnie istnieje wiele firm, które zajmują się właśnie tym typem tapet. Są one wykonane z różnych materiałów, lecz głównie zwraca się na nie uwagę dlatego, że tak naprawdę, mogą zostać na nich nadrukowane dowolne wzory, a więc mieszkanie może być dowolnie wystylizowane.
  • Tapety natryskowe – jest to rodzaj tapet, które nie są tradycyjnie nakładane i w ogóle nie wyglądają początkowo jak tapety. Sposób ich nałożenia polega na tym, że jako pierwszą warstwę, kładzie się farbę lub klej, a jako druga idzie celuloza, bawełna lub jedwab. Dzięki temu powstaje chropowata powierzchnia, z jedno lub wielokolorowymi kropkami.

To oczywiście nie wszystkie typy, jakie można spotkać na rynku. Naprawdę jest w czym wybierać, więc teraz, jeśli ktoś będzie w trakcie zmiany tapety w pokoju, to może zastanowić się nad tym, który typ najbardziej mu odpowiada. Dzięki tapetom można w mieszkaniu stworzyć naprawdę wyjątkowy i unikalny klimat, więc nie warto wybierać tej, która pierwsza nawinie się pod rękę, lecz lepiej jest porządnie się zastanowić i powoli wybrać. Warto także pamiętać, aby po nałożeniu tapety, odpowiednio ją zabezpieczyć, co zwiększy i wydłuży jej trwałość.

 

Polecamy:

 

angielski