Kurs nurkowania Szczecin
Edukacja,  Hobby

Kurs nurkowania Szczecin

Kurs nurkowania Szczecin: możesz zobaczyć na własne oczy całe piękno podwodnego świata, nurkując nie tylko w morzu Czerwonym, morzu Czarnym, Bałtyckim, ale również w akwenach województwa zachodniopomorskiego. Ale do takiej przygody musisz odbyć kurs nurkowania w Szczecinie (Open Water Diver) w naszym centrum nurkowym. Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat nurkowy i mogą nurkować na dowolnych podwodnych atrakcjach do 18 metrów w dowolnym zakątku świata.

Kurs nurkowania w Szczecinie

Prawdopodobnie nie ma ani jednej osoby, która byłaby obojętna na piękno głębin morskich. Kolorowe rafy koralowe, stada barwnych ryb i innych organizmów morskich, niezbadane tajemnice czające się pod wodą, to wszystko może dać kurs nurkowania w Szczecinie. A ludziom, którzy chcą to wszystko zobaczyć na własne oczy, pomagają doświadczeni instruktorzy z naszej szkoły nurkowej.

Czas trwania kursu nurkowego (nurek na wodach otwartych) to 4 do 6 dni. Maksymalna głębokość nurkowania na kursie to 18 metrów (z partnerem nurkowym). Warsztaty podwodne są całkowicie bezpieczne, ponieważ prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów naszego klubu nurkowego. Dodatkowe ubezpieczenie nie jest wymagane, jest już w cenie kursu. Klub nurkowy zapewnia również sprzęt niezbędny do komfortowego nurkowania w ramach ćwiczeń praktycznych. Przed rozpoczęciem zajęć każdy uczestnik otrzymuje komplet materiałów szkoleniowych do kursu nurkowania oraz osobisty dziennik nurkowy.

Wszyscy kursanci na kursie nurkowania w Szczecinie:

  • Odbywają kurs wykładów teoretycznych prowadzonych przez instruktora naszego centrum nurkowego.
  • Oglądają filmy instruktażowe dostarczone przez agencję certyfikującą nurkowanie.
  • Zdobywają praktyczne umiejętności w basenie lub na wodach otwartych (morze).

Jakie są wymagania dla kursantów?

Wstępny kurs nurkowania może odbyć każdy, kto spełnia następujące wymagania:

  • Wiek od 10 do 80 lat. Osoby niepełnoletnie będą potrzebowały pisemnej zgody rodziców lub opiekunów.
  • Dobry stan zdrowia. Przed rozpoczęciem kursu wszyscy uczestnicy wypełniają krótką ankietę medyczną.

Kurs nurkowania w Szczecinie dla dzieci

Harmonijny rozwój dzieci jest głównym zadaniem wszystkich rodziców bez wyjątku. Coroczne (lub przynajmniej częste) wakacje na morzu pozwolą Twoim dzieciom stać się zdrowymi i silnymi. A jeśli upewnisz się, że dzieciaki będą nurkować, zadowolą Cię nie tylko silną odpornością, ale także doskonałym zdrowiem fizycznym. Nurkowanie dla dzieci może być świetnym początkiem ich udanej kariery w przyszłości. Ale nawet jeśli umiejętności nurkowania nie przydadzą im się podczas zdobywania zawodu, mogą z łatwością zdecydować się na swoje ulubione hobby.

Organizm dziecka potrzebuje więcej uwagi

Kurs nurkowania Szczecin
Kurs nurkowania Szczecin

Wiele osób uważa, że dzieci nie powinny nurkować, bo młode ciało nie jest jeszcze gotowe na takie obciążenia. To tylko częściowo prawda: ciało dziecka jest jeszcze bardzo słabe, niestabilne i znajduje się na samym początku swojego rozwoju. Ale nurkowanie dla dzieci bardzo różni się od nurkowania dla dorosłych. Wycieczki do centrum nurkowego powinny być dla dziecka prawdziwą przyjemnością. Tylko w tym przypadku możesz liczyć na wysoki wynik w nauce. Pływanie pod wodą z pewnością przyniesie korzyści maluchom, ponieważ nie tylko nauczą się nurkować pod wodą ze sprzętem do nurkowania, ale także wytrenują swoje mięśnie (w tym oddechowe).

Dzieci staną się zdrowsze, bardziej sprężyste, nauczą się doskonale trzymać na wodzie (nurkowie poruszają się pracując ze stopami w płetwach, dziecko je zapamiętuje i intuicyjnie wykorzystuje je w normalnym pływaniu) i pozbywają się lęków. Jednak najważniejszą umiejętnością, jaką dzieci zdobędą na zajęciach, będzie prawidłowe oddychanie, które pozwala na zmianę głębokości zanurzenia dzięki rozszerzaniu i ściskaniu powietrza podczas wdechu i wydechu. Ta umiejętność pomoże dziecku stać się pierwszorzędnym pływakiem.

Rola oddychania w kontroli pływalności

Do regulacji pływalności stosuje się sprzęt nurkowy, taki jak suchy skafander (kamizelka kompensacyjna). Dokładna kontrola zanurzenia odbywa się kosztem płuc. Wdychanie zwiększa objętość ciała, zwiększając działanie siły wyporu wody, dzięki czemu nurek zaczyna płynnie się unosić. Kurs nurkowania w Szczecinie pozwala opanować wydech i wydech jako główne narzędzia do precyzyjnej regulacji nurkowania. W nurkowaniu można oddychać z w połowie pustymi płucami i pełną klatką piersiową, najważniejsze jest, aby nie wstrzymywać powietrza. Z biegiem czasu będziesz mógł to zrobić automatycznie, na poziomie refleksu. Będzie to oznaczać, że szkolenie nurkowe skorzystało, pływalność wkrótce zostanie opanowana na profesjonalnym poziomie.

Cechy techniczne nurkowania dla dzieci

Szkolenie podczas kursu nurkowania w Szczecinie dla dzieci odbywa się na bezpiecznej głębokości. Dzieci w wieku 8-10 lat wykonują swoje pierwsze nurkowanie już na czterech metrach, 10 – 12 lat do 12 metrów z rodzicem. Starsi (12-15 lat) potrafią już nurkować na głębokość 18 metrów z płetwonurkiem. Dzieci nurkują zawsze w towarzystwie dorosłych, doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów (nurków zawodowych).

Pomimo określonego minimalnego wieku rodzice muszą sami decydować o rozpoczęciu zajęć. W tym celu przygotowują zaświadczenia lekarskie o braku przeciwwskazań do zajęć oraz o stanie zdrowia fizycznego dziecka. Ale nie powinieneś zapominać o życzeniach swojego dziecka: on sam powinien dążyć do zajęć i czerpać z nich prawdziwą przyjemność.