Ośrodek terapii uzależnień
Zdrowie

Ośrodek terapii uzależnień

Dobry ośrodek terapii uzależnień to jedyny sposób na pozbycie się szkodliwego nałogu. Właśnie taką możliwość daje swoim pacjentom nasz ośrodek odwykowy, wyspecjalizowany i anonimowy. W ostatnich latach skutecznie wyleczyliśmy i przywróciliśmy do życia wielu narkomanów, alkoholików, lekomanów, osób uzależnionych od hazardu, gier komputerowych, sieci społecznościowych, jedzenia, pracy itd. Oferujemy skuteczne anonimowe leczenie we własnym ośrodku terapii uzależnień z wykorzystaniem najskuteczniejszych metod psychoterapii. W takich warunkach można zapewnić skuteczne leczenie i pełne wyzdrowienie.

Ośrodek terapii uzależnień – pełne wsparcie podczas kuracji

Od dłuższego czasu z powodzeniem korzystamy z unikalnej linii programów terapeutycznych, które gwarantują skuteczne wyzdrowienie z każdego rodzaju uzależnienia. Wybór indywidualnego schematu leczenia zależy od Twoich preferencji, cech Twojego organizmu oraz czynników, które spowodowały uzależnienie. Będziesz mógł poddać się leczeniu w wygodnym ośrodku w malowniczej okolicy z czynnym wypoczynkiem.

Ośrodek terapii uzależnień to prywatna placówka medyczna, która specjalizuje się w leczeniu stacjonarnym. Takie podejście zapewnia niezbędny poziom izolacji pacjentów: zaprzestanie kontaktu z niepożądanym środowiskiem i całkowitą niedostępność zabronionych substancji na terenie ośrodka. Tylko w takich warunkach możliwe jest skuteczne leczenie bez nawrotów z długotrwałym i stabilnym efektem.

Przebywanie w naszym ośrodku wcale nie oznacza, że pobyt w nim spowoduje niepotrzebny stres w i tak już trudnym okresie odstawienia. Wręcz przeciwnie, nasza placówka zapewnia najbardziej komfortowe warunki pobytu, możliwości rekreacji, wypoczynku i aktywności towarzyskiej. Jak pokazują recenzje naszego ośrodka terapii uzależnień, korzyści te są wysoko cenione przez naszych klientów, którzy skutecznie wyleczyli się z destrukcyjnego uzależnienia.

Metody stosowane w ośrodku terapii uzależnień

W leczeniu kładziemy szczególny nacisk na metody nielekowe: psychoterapię, systemową terapię rodzin. Jak pokazuje praktyka, właśnie tego rodzaju praca zapewnia długotrwały efekt w leczeniu każdego uzależnienia. Jednocześnie należy zaznaczyć, że pracują u nas specjaliści, którzy są gotowi pomóc uporać się z fizjologicznymi konsekwencjami narkomanii dla różnych narządów i układów organizmu. Tak więc przy przyjęciu pacjenta przeprowadzamy kompleksową diagnozę i udzielamy pilnej pomocy lekarskiej o różnym profilu.

Pacjenci leczeni są przez zespół specjalistów, w skład którego wchodzą psychoterapeuta i psycholog rodzinny. Dzięki zespołowemu podejściu możemy zaoferować naszym pacjentom najbardziej kompletny odwyk, który obejmuje pracę psychoterapeutyczną, wsparcie lekowe oraz dogłębne badanie problemu z zaangażowaniem członków rodziny. Oferujemy programy terapeutyczne opracowane przez specjalistów ośrodka terapii uzależnień, uwzględniające życzenia i potrzeby naszych pacjentów.

Programy te opierają się na złotych standardach terapii uznawanych przez światową społeczność zawodową. Z jednej strony program ma przejrzystą strukturę, zawiera wyłącznie terapię o udowodnionej skuteczności, jednocześnie jest elastycznie dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta i członków jego rodziny.

Stosujemy następujące zabiegi:

  • Psychodiagnostyka.
  • Wywiad motywacyjny.
  • Poradnictwo psychologiczne.
  • Psychoterapia indywidualna oraz grupowa.
  • Wsparcie społeczno-psychologiczne.

Podejście zespołowe daje możliwość udzielenia kompleksowej pomocy w zakresie łagodzenia objawów uzależnienia, wsparcia psychoterapeutycznego oraz przywrócenia kondycji fizycznej. Zaletą terapii jest to, że ośrodek terapii uzależnienia został zaprojektowany z myślą o wszelkich środkach bezpieczeństwa oraz zachowywana jest pełna poufność informacji o leczeniu.

Program kuracji w ośrodku terapii uzależnień

Do terapii uzależnień wykorzystuje autorski kompleksowy program leczenia od uzależniających substancji psychoaktywnych (pozbywanie się uzależnienia od alkoholu, pozbywanie się narkomanii, palenia tytoniu), a także leczenia innych uzależnień (współuzależnienie, hazard, pracoholizm itp.). Zasadą programu jest to, że nie ma identycznych historii, dlatego dla każdego z jego uczestników opracowujemy indywidualny plan terapeutyczny przezwyciężania uzależnienia, uwzględniający jego specyficzne realia życiowe.

Ośrodek terapii uzależnień
Ośrodek terapii uzależnień

Ponieważ praca z całą rodziną w ramach terapii systemowej jest ważnym elementem skutecznej pomocy w powrocie do zdrowia, ośrodek zapewnia wszelkie warunki do życia i prowadzenia terapii rodzinnej z bliskimi pacjenta. Celem terapii naszego ośrodka terapii uzależnień jest całkowita remisja, czyli brak napadów oraz jakościowo różny poziom stanu psychicznego i fizycznego pacjenta.

Uzależnienie od narkotyków oraz alkoholu jest uważane za najniebezpieczniejsze choroby, których pokonanie w pojedynkę jest prawie niemożliwe. W naszym ośrodku terapii uzależnień specjaliści są gotowi pomóc i poradzić sobie z najbardziej zaawansowanymi stadiami choroby. Skuteczne metody leczenia pozwalają uniknąć tragicznych skutków choroby i powrócić do pełni życia.

Po pomiarach diagnostycznych i ustaleniu etapu narkomanii lub alkoholizmu ustala się taktykę leczenia, wybiera się komfortowe warunki terapii. Najskuteczniejsza jest izolacja pacjenta na czas leczenia. Pod okiem personelu medycznego pacjent przechodzi leczenie i psychoterapię aż do całkowitego wyzdrowienia. Najpierw usuwane są objawy zatrucia, zatrzymywane są ostre objawy choroby, a następnie rozpoczyna się rehabilitacja i powrót do zdrowia po leczeniu.