Kto może poddać się przeszczepowi włosów? Obalamy mity
Uroda,  Zdrowie

Kto może poddać się przeszczepowi włosów? Obalamy mity

Kto może poddać się przeszczepowi włosów? Obalamy mity. Jakie są najbardziej utarte stereotypu dotyczące łysienia? Kiedy zastanawiamy się nad tym zjawiskiem najczęściej przychodzi nam do głowy mężczyzna po czterdziestce, który z każdym rokiem posiada coraz większe zakola, aż w końcu ostatecznie łysieje. Taka przypadłość może tymczasem dotyczyć ludzi w różnym wieku i każdej płci. Optymalnym rozwiązaniem tego, niekiedy wstydliwego, problemu jest przeszczep włosów. Podpowiadamy, kto może poddać się takiemu zabiegowi. 

Niezależnie od tego co byśmy myśleli o tego typu zabiegach, przeszczep włosów zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Chociaż do niedawna była to jeszcze domena gwiazd Hollywood i ekscentrycznych bogaczy, z biegiem czasu i z postępem techniki coraz bardziej się ona upowszechnia. Także wielu naszych rodaków zdecydowało się już na transplantacje włosów. Jednak nawet pomimo tego, wielu z nas na sam pomysł reaguje nerwowym śmiechem albo zmieszaniem. Takie rzeczy są przecież jedynie efektem kryzysu wieku średniego, prawda? Warto jednak porzucić stereotypowe myślenie i przejść od mitów do twardych naukowych faktów. Bowiem niezależnie od tego, jakimi pobudkami się kierujemy, przeszczep włosów jest metodą bezpieczną i nieinwazyjną, której może poddać się niemal każdy. Co o nim wiemy?

Na czym polega przeszczep włosów?

W momencie kiedy już się przełamiemy i dopuścimy do siebie możliwość dokonania transplantacji włosów niemal zawsze napotykamy na przeszkodę w postaci lęku przed bólem. Jednym z najbardziej utartych mitów dotyczących tego typu zabiegów jest fakt, że są one bolesne, wymagają bardzo długiej rekonwalescencji i zostawiają po sobie paskudne i widoczne blizny. Ile w tym prawdy? Żeby rozprawić się z tego typu mitami, powinniśmy przyjrzeć się zmianom, jakie zaszły w technologii medycyny estetycznej.

Kto może poddać się przeszczepowi włosów? Obalamy mityJeszcze kilka lat temu przeszczep włosów faktycznie był zabiegiem stosunkowo inwazyjnym, który wymagał zdzierania fragmentów skóry i szycia, a w konsekwencji pozostawiał długą pionową bliznę oraz wymagał porządnej rekonwalescencji. Na szczęście obecnie technologia pozwala na wykonywania zabiegów transplantacji, które są nieinwazyjne i dzięki wykonywaniu w znieczuleniu miejscowym, całkowicie bezbolesne.

Obecnie zabieg przeszczepu włosów odbywa się manualnie albo z pomocą specjalnie skonfigurowanego robota, który pozwala na przeszczepianie pojedynczych mieszków włosowych z jednego fragmentu skóry na drugi. Dzięki temu cały proces jest nie tylko bezbolesny, ale także wyjątkowo nieinwazyjny i bezpieczny. Z czym to się wiąże? Przede wszystkim uzyskujemy możliwość powrotu do swoich zajęć już chwilę po zabiegu. Przeszczep włosów w żadnym wypadku nie odcina nas od codzienności i nie uziemia w domu. Pełna rekonwalescencja trwa od siedmiu do czternastu dni a blizny, które pozostają po zabiegu są praktycznie niewidoczne gołym okiem.

Można więc z  całą pewnością stwierdzić, że transplantacja włosów nie jest ani bolesna, ani nie uziemia nas w domu. To nieinwazyjny zabieg, który możemy z powodzeniem zaplanować sobie w środku dnia.

Kto może poddać się przeszczepowi włosów?

Jak już zostało wspomniane na początku – przeszczep włosów może dotyczyć właściwie każdego kto cierpi na łysienie androgenowe lub bliznowaciejące. Nie ma żadnych ograniczeń w kwestii płci i to nie prawda, że tego typu zabiegom poddają się wyłącznie mężczyźni. Łysienie jest zjawiskiem, które w dosyć dużej skali dotyczy także kobiet. Co więcej, sam przeszczep nie musi ograniczać się koniecznie do włosów na głowie. Mieszki włosowe mogą być przeniesione na różne obszary ciała, w tym także takie jak rzęsy czy brwi. To doskonała okazja dla wszystkich osób, które chcą polepszyć swój wygląd, pozbyć się kompleksów oraz zwiększyć swoją pewność siebie. Niezależnie od tego, czy jest to chęć poprawy natury, czy raczej rekonwalescencja po chorobie – zabieg przeszczepu włosów jest doskonałym rozwiązaniem, które może znacząco podnieść jakość naszego wizerunku i codziennego życia.

Jakie są przeciwwskazania do przeszczepu włosów?

Tak jak każdy zabieg medyczny przeszczep włosów także posiada szereg przeciwwskazań, o których powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na transplantację. Pamiętajmy jednak, że są to przeciwwskazania czysto medyczne. Tylko i wyłącznie takie powinniśmy w ogóle brać pod uwagę i się nad nimi zastanawiać. Jakie kwestie są przeciwwskazaniem dla transplantacji?

– aktywne choroby nowotworowe,
– stany zapalne skóry głowy,
– nieustabilizowana cukrzyca,
– choroby układu krążenia,
– łysienie plackowate

Jak widać przeszczep włosów to doskonały sposób na pozbycie się kompleksów i nabranie pewności siebie. To całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który wykonywany jest dobrych klinikach medycyny estetycznej. Niezależnie od panujących mitów i stereotypów może się na niego zdecydować niemal każdy, kto czuje, że jest to dla niego dobry pomysł. Jeżeli tylko wykluczymy przeciwwskazania medyczne warto rozważyć transplantację, niezależnie od tego, jakiego obszaru ciała miałaby ona dotyczyć. Nasza płeć i wiek nie stanowią żadnej bariery.