Jak rozpoznać dobrą firmę sprzątającą?
Usługi

Jak rozpoznać dobrą firmę sprzątającą?

Jak rozpoznać dobrą firmę sprzątającą? Branża, w której działają firmy sprzątające, nieprzerwanie się rozrasta i nie zanosi się na to, aby takim przedsiębiorstwom miało zabraknąć klientów. Z ich usług korzystają zarówno osoby prywatne (sprzątanie przed większymi świętami czy innymi okazjami) oraz wielkie korporacje, posiadające ogromne przestrzenie biurowe. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, czym wyróżniają się dobre firmy sprzątające . Przyjrzymy się również usługom, które najczęściej można spotkać w ramach ich oferty.

Dobra firma sprzątająca – czym powinna się charakteryzować?

  1. Profesjonalizm pracowników

W przypadku sprzątania trudno o półśrodki. Niechlujność, pomijanie niektórych problematycznych miejsc oraz tzw. sprzątanie “po łebkach” – w przypadku dobrej firmy sprzątającej nie może być mowy o takich wpadkach. Oczywiście, nie wszyscy klienci dostrzegą zaniedbania, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że w takiej sytuacji skargi i wyraźne niezadowolenie na poziom czystości lokalu są tylko kwestią czasu. Profesjonalna firma bardzo dba o swój wizerunek, dlatego dokłada wszelkich starań, aby pomieszczenie prezentowało się świeżo i czysto nie tylko na pierwszy rzut oka.

  1. Pozytywne opinie wśród dotychczasowych klientów

W dobie internetu chętnie dzielimy się swoimi doświadczeniami z obcymi osobami. Ze szczególnym zaangażowaniem poświęcamy się temu, jeśli jakaś firma nie spełni naszych oczekiwań. Chociaż największą liczbą komentarzy w internecie cieszą się lokale gastronomiczne, ta branża nie jest jedyną, szeroko komentowana przez grono internautów. Dobre opinie klientów, którzy do tej pory skorzystali z usług danej firmy sprzątającej można traktować jako ważny, chociaż nie jedyny, pozytywny wyznacznik przyszłej współpracy.

  1. Przyjazne nastawienie do klientów, zauważalne już od pierwszego kontaktu

Każdy może posługiwać się sloganami, które w zachęcający sposób opisują poziom świadczonych usług. Często jednak już pierwsza rozmowa telefoniczna z pracownikiem firmy może skutecznie pozbawić klienta takich złudzeń. Jeśli osoba, z którą rozmawiamy, odpowiada zdawkowo, niewyczerpująco lub arogancko, prawdopodobnie można będzie spodziewać się problemów również na innych etapach współpracy. Dobra firma sprzątająca zachęca do skorzystania z jej usług nie tylko pozytywnymi opiniami i zachęcającym cennikiem, ale również tym, w jaki sposób obchodzi się z klientem.

  1. Odpowiedni sprzęt i środki czystości

Chociaż ten punkt wydaje się oczywistością, nie jest nią dla niektórych istniejących na rynku przedsiębiorstw. Sprzęt wykorzystywany przez pracowników dobrej firmy sprzątającej powinien:

  1. a) być właściwie dopasowany do wielkości pomieszczenia; jeśli ten punkt nie zostanie spełniony, praca nie jest efektywna, zajmuje więcej czasu, niż jest to koniecznie, oraz nie przynosi najlepszych rezultatów.
  2. b) być umieszczony w profesjonalnych wózkach dla serwisu sprzątającego; to szczególnie ważne, jeśli firma wynajęta jest do sprzątania większej przestrzeni;
  3. c) obejmować nowoczesne odkurzacze, szorowarki, zamiatarki; profesjonalny serwis nie tylko posiada tego typu maszyny, ale może pochwalić się może różnorodnymi końcówkami, dopasowanymi do wielu powierzchni.
  1. Elastyczność i gotowość do pójścia na kompromis

Dobra firma sprzątająca stara się dopasować do indywidualnych potrzeb klienta, nawet jeśli takie działania wykraczają nieco poza typową ofertę. Umiejętność pójścia na niewielkie ustępstwa może zaowocować tym, że zadowolony klient wróci, a wraz z nim nowe osoby, którym polecił firmę. Na pewno możemy polecić pranie wykładzin w Krakowie.

Jakie usługi najczęściej proponują firmy sprzątające?

Jak rozpoznać dobrą firmę sprzątającą?Najczęściej w standardowych ofertach firm sprzątających można znaleźć sprzątanie biur, firm, prywatnych domów i mieszkań, sprzątanie budynków przemysłowych,  magazynów oraz terenów przyległych do budynków. W ramach dodatkowych usług nierzadko spotkać można sprzątanie przestrzeni poremontowych, sklepów, dużych powierzchni szklanych. Niezależnie od tego, na jaki typ sprzątania się zdecydujemy, istnieje szansa, że firma może zaproponować konkretne pakiety różniące się liczbą odwiedzin serwisu w tygodniu. Cena pakietu oczywiście będzie zależała od wielkości przestrzeni i przedmiotów, które znajdują się w jej obrębie. Z tego powodu wiele firm sprzątających dokonuje indywidualnej wyceny. Niektóre z nich, dla zwiększonego komfortu klienta, proponują wycenę sprzątania online. To zdecydowanie najłatwiejszy sposób na porównanie dostępnych ofert i wybór tej, która najbardziej pasuje nam cenowo.

Przed podjęciem decyzji o współpracy z konkretną firmą, warto dowiedzieć się, co obejmuje sprzątanie konkretnego pomieszczenia. To ważne, bo pozwala uniknąć niespodzianek oraz ewentualnego poczucia źle spożytkowanych pieniędzy. Dobrze zdawać sobie sprawę również z tego, że nawet jeśli dana usługa nie została uwzględniona w ofercie na stronie internetowej firmy, istnieje szansa, że przedsiębiorstwo dopasuje się do oczekiwań klienta. Decydując się na konkretnego usługodawcę dla bezpieczeństwa należy również sprawdzić, czy firma oferuje ubezpieczenie na powierzane jej pracownikom mienie.