Vademecum bongo: bongo z dyfuzorem, bongo szklane, bongo plastikowe… To tylko kilka typów z bogatej oferty w jaką wyposażony jest każdy prestiżowy sklep z bongo. Ta fajki wodne może być wykonana z różnego rodzaju materiałów, jak szkło, akryl, drewno lub bambus. Jej kształt również nie jest jednakowy i niepozostawiający pola do manewrów wyobraźni jej wytwórcy.
Mianowicie, przyjmują ona wielorakie kontury, wygląd, formy i sylwetki, na przykład:
– klasyczna podłużna rura;
– dzbanki i dzbany;
– ślimaki;
– spiralki;
– czaszki i czachy;
– kobiece piersi;
– męskie genitalia;
– instrumenty muzyczne;
– broń palna, pistolet, broń myśliwska;
– kajdanki;
– smoki;
– diabły;
– wiele różnych najdziwniejszych kształtów.
Jednakże przy zakupie bonga, nie należy się kierować jedynie wyglądem i wyszukanym kształtem – ważne jest, aby było ono wykonane z na tyle grubego i solidnego materiału, aby nie pękło i nie uszkodziło się już przy pierwszym użytkowaniu (bo i takie sytuacje mają miejsce w razie kupna bonga taniego z dajmy na to bardzo cienkiego szkła, które pęka chociażby od wysokiej temperatury). Przy wyborze dobrego bonga należy też zwracać uwagę na wysokość i wielkość.
Klasyfikacja fajek wodnych ze względu na materiał wykonania:
– bonga szklane: najbardziej popularne, bo najpraktyczniejsze. Szkło służy utrzymaniu chłodnej temperatury wody, gdyż samo z siebie jest chłodne, a dodatkowo nabiera zimna od chłodnej wody. Co więcej, tylko szklane bonga mogą być „lodowe”. Przeciwnie do akrylu szkło w dodatku nie nasiąka aromatami.– bongo akrylowe;
– bonga silikonowe;
– bonga drewniane;
– bonga bambusowe.
Kategoryzacja bongo ze względu na ulepszacze:
– bongo z dyfuzorem i perkolatorem – jest to bongo dysponujące zaawansowaną filtracją dymu, która sprawia, że palenie zioła z takiego bongo jest najbardziej bezpieczne, najmniej ingerujące w zdrowie, ale też dostarczające największych wrażeń, gdyż gwarantuje bardzo duże opary dymu.
– bongo lodowe – posiadające specjalne wypustki, do których wkłada się kostki lodu, aby lepiej chłodzić dym.
Produkcja tego rodzaju sprzętu jest to bardzo żmudną pracą. Wykonawcy bong są ludźmi bardzo cierpliwymi i wytrwałymi – mają w końcu do czynienia ze szkłem. Bo to jednak te szklane wykonują najczęściej. Modelują ten materiał za pomocą ognia, nadając mu przeróżne, wyszukane kształty, ale też te najprostsze, tradycyjne. Proces tworzenia bonga rozpoczyna się od kartki papieru – to na niej rozrysowywane są pierwsze projekty, pomysły. Naniesiony jest na nią kształt bonga, kolor, ogólny zarys. Często są to pomysły powstałe pod wpływem chwili, na przykład zorientowania się w nowej kolorystyce szkła. Po rozrysowaniu i zaakceptowaniu szkicu, mierzone jest szkło potrzebne do wykonania projektu. Następnie wykładane są tuby, które się ku temu przysłużą. Pracownicy zaopatrzają się w zabezpieczenia i przystępują do pracy – z pomocą ognia tworzą nowe, niepowtarzalne dzieło.
Sklepy internetowe z bongo dysponują olbrzymim wyborem bong w wielu kolorach, formach, wzorach i rozmiarach, takich jak na przykład:
– bongo miodowe;
– bongo w kształcie Psa Jake’a;
– bongo statek w butelce;
– bongo Fosfeny;
– bongo Kosmiczny Pączek;
– bongo Kota Filemona;
– bongo Kaktus Drugi.
Mamy już z grubsza przybliżoną sylwetkę bonga – jego rodzaje i typy, teraz zastanówmy się czy w ogóle jest sens w bongo inwestować. Czy są lepsze gadżety i akcesoria do palenia konopi?
– Pierwszym argumentem przemawiającym ZA bongiem, jest fakt, iż dym w nim jest filtrowany, zatem wyzbywa się on aż 90% szkodliwych związków. Ciekawostką jest to, że woda z bonga podczas palenia usuwa substancje cytotoksyczne, zatem takie palenie może wpłynąć korzystnie na pacjentów ze słabym układem odpornościowym.
– Co więcej, w porównaniu do bardziej zaawansowanych technologicznie sprzętów do palenia ziół, bongo jest łatwe w obsłudze.
– Kontrargumentem dla bongo jest fakt, że filtrując dym, pozbywa go nie tylko substancji smolistych, ale też tych o wysokim stężeniu kannabinoidów.
– W przeciwieństwie do vaporizery, nie chronią w tak wysokim stopniu płuc przed szkodliwym działaniem dymu.
Jeśli kogoś nadal nie przekonuje szeroki wybór i pozytywne cechy bonga, to do palenia użyć może również:
– bibułek;
– lufek;
– vaporizerów;
– domowej roboty akcesoriów (bongo zrobione z butelki, wiaderko).
Na koniec, należałoby też poinformować, że bonga służą nie tylko do palenia marihuany. I chociaż każdy sklep z bongo ma w swojej ofercie i reklamach pełno informacji na temat cannabis sativa, to idąc tam możemy dokonać zakupu bonga w celach stricte leczniczych – aby palić szałwię, albo w celach rekreacyjnych czy też w celu poznania nowych doznań smakowych – aby palić tytoń, często w różnych smakach.