Przemysłowe filtry powietrza
Technologia

Przemysłowe filtry powietrza

Przemysłowe filtry powietrza można podzielić na kilka rodzajów, z których jednym są urządzenia do oczyszczania powietrza. Przemysłowe filtry powietrza są najczęściej stosowane w firmach produkcyjnych, fabrykach lub elektrowniach, chociaż można je znaleźć również w innych miejscach. Jaki jest ich cel, jakie jest ich główne zadanie?

Trochę wiedzy na temat filtracji powietrza

filtry przemysłowe do powietrza producent
filtry przemysłowe do powietrza producent

W ciągu ostatnich kilku lat dużo słyszeliśmy o zanieczyszczeniu powietrza. Mówimy o nich głównie w kontekście zamglenia, z którym mamy do czynienia głównie jesienią i zimą. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że zanieczyszczenie powietrza jest również spowodowane procesami produkcyjnymi, czy często procesami spalania zachodzącymi w firmach, fabrykach czy elektrowniach. Filtracja powietrza to temat, na którym się koncentrujemy. Coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzeń filtrujących do użytku domowego, co znacznie poprawiło jakość powietrza w ich domach.

producent filtrów przemysłowych
producent filtrów przemysłowych

To prawda, że ​​nie jesteśmy w stanie całkowicie go oczyścić, ale przy odpowiednich filtrach znacznie mniej potencjalnie niebezpiecznych substancji dostaje się do naszego układu oddechowego. Ponieważ uwielbiamy oczyszczać powietrze w naszych domach, nic dziwnego, że firmy produkcyjne, fabryki czy elektrownie muszą mieć wydajniejsze urządzenia, przemysłowe filtry powietrza. Procesy zachodzące w tych miejscach skutkują uwalnianiem do atmosfery dużych ilości potencjalnie szkodliwych substancji. Stanowią zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale także dla zdrowia ludzi.

Musimy pamiętać, że takie urządzenia pracują w trybie ciągłym, nieustannie emitując szkodliwe substancje. Podobnie jak w domu, nie da się całkowicie zredukować kurzu w powietrzu, ale można znacznie zmniejszyć ich ilość. W tym celu wybraliśmy przemysłowe filtry powietrza klasy premium.

Jak działają przemysłowe filtry powietrza?

Przemysłowe filtry powietrza
Przemysłowe filtry powietrza

Zasada działania przemysłowych filtrów powietrza jest bardzo prosta. Wyposażone są w specjalny system wydmuchujący powietrze z otoczenia. Następnie jest filtrowany w celu zatrzymania cząstek spalin, kurzu lub pyłków. Czyste powietrze wraca do środowiska, podczas gdy zanieczyszczenia pozostają w filtrze. Dzięki temu nie wdychamy spalin, a jednocześnie nie przedostają się one dalej do atmosfery.

Czy jednak wszystkie przemysłowe filtry powietrza działają dokładnie tak samo? Schemat działania jest ten sam – zwróć uwagę, że urządzenia używane w warunkach domowych działają w bardzo podobny sposób. Jednak konkretne parametry dla poszczególnych urządzeń mogą się różnić. Produkty oferowane przez producentów przemysłowych filtrów powietrza to zaawansowane technologicznie urządzenia, które są w stanie pracować na dużych powierzchniach i wychwytywać nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Znajdziemy też mniej wydajne urządzenia, które potrafią wychwytywać tylko większe cząsteczki. Zależy to w dużej mierze od jakości filtra oraz potrzeb sprzętu, który musi być wyposażony w filtr.

Gdzie stosuje się przemysłowe filtry powietrza?

filtry kieszeniowe producent
filtry kieszeniowe producent

Przemysłowe filtry powietrza znajdują zastosowanie głównie tam, gdzie emitowane są potencjalnie szkodliwe substancje. Mowa tu głównie o fabrykach i elektrowniach, w których każdego dnia przeprowadza się dużą liczbę procesów spalania. Pamiętajmy też o firmie produkcyjnej. Nie we wszystkich instalacjach gromadzi się pył na stosunkowo niewielkich powierzchniach, jednak większość procesów produkcyjnych skutkuje zwiększoną emisją potencjalnie szkodliwych substancji.

Powietrze wychodzące na zewnątrz i powietrze, którym oddychają pracownicy, musi być odpowiednio oczyszczone. Skąd wiesz, kiedy montować przemysłowe filtry powietrza i jakiej jakości powinny być? Otóż ​​przedsiębiorcy mają obowiązek przestrzegać tzw. kryteriów zapylania. Po ich przekroczeniu konieczne jest wdrożenie odpowiedniego systemu filtracji powietrza. Coraz częściej przemysłowe filtry powietrza stosowane są również przez inne jednostki niezwiązane z produkcją. Mówimy głównie o prywatnych firmach https://airconfilters.pl i instytucjach publicznych, którym zależy na czystym powietrzu.

Nie ulega wątpliwości, że jego problemy pojawiają się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jednocześnie nawet wysokiej klasy domowe filtry powietrza nie poradzą sobie z większymi powierzchniami. Następnie musimy zakupić sprzęt zaawansowany technologicznie, jakim są przemysłowe filtry powietrza. Oczywiście jego parametry są zupełnie inne niż filtrów stosowanych przez firmy produkcyjne. Jednak przede wszystkim radzi sobie z pospolitymi zanieczyszczeniami. Warto rozważyć zainstalowanie filtrów w jednostkach o dużym natężeniu ruchu dziennego, aby uniemożliwić im wdychanie szkodliwych substancji.