Catering dietetyczny - najlepszy sposób na utratę wagi?
Zdrowie

Catering dietetyczny – najlepszy sposób na utratę wagi?

Catering dietetyczny – najlepszy sposób na utratę wagi? Jedną z najczęściej spotykanych wymówek, którą podają osoby niemogące schudnąć, jest czas. I w wielu przypadkach nie jest to całkowicie bezpodstawne. Dbanie o swoje zdrowie i zdrową dietę wymaga czasu. Planowanie posiłków, chodzenie do sklepu spożywczego, gotowanie zdrowej żywności i ćwiczenia nie są wcale takie łatwe do wykonania, dlatego często są to pierwsze rzeczy, które decydujemy się odstawić na bok, gdy obowiązki w pracy lub w domu wymagają od nas szczególnej uwagi i poświęcenia czasu.

Jak catering dietetyczny może pomóc w schudnięciu?

Jeszcze jakiś czas temu catering dietetyczny kojarzył się głównie z bardzo dużym wydatkiem, na który zdecydowały się jedynie bogate i bardzo zdesperowane osoby. Dziś jednak oferta firm cateringowych stwarza okazję dla wszystkich, aby poprawić swoją sylwetkę, zdrowie, i co ciekawe, w niektórych przypadkach nawet schudnąć. Catering dietetyczny wiąże się z wieloma korzyściami, dlatego przedstawiamy najważniejsze z nich pod względem schudnięcia.

Kontrola porcji

Catering dietetyczny - najlepszy sposób na utratę wagi?Jednym z głównych powodów, dla których ludzie starający się schudnąć, nie mogą tego uczynić, jest w rzeczywistości to samo, co powód, dla którego przybieramy na wadze: kontrola porcji. A raczej jej brak. Utrzymanie zdrowej wagi to nie tylko to, co jesz. Chodzi również o to, ile jesz. Faktem jest, że dziś ludzie spożywają średnio więcej niż w przeszłości.  W ciągu ostatnich 30 lat wzrosły porcje fast foodów, pakowanych produktów spożywczych, a nawet rozmiarów talerzy. Nic dziwnego, że zwiększa się również problem otyłości.

Istnieje wiele sposobów kontrolowania porcji, od cyfrowej wagi do żywności po kubki miarowe i specjalne talerze. Ale kluczem do długoterminowego sukcesu jest wiedza. Wiedza o tym, jakie porcje i ile kalorii powinniśmy jeść. Zadbanie o to może być czasochłonne, dlatego tak istotną rolę w schudnięciu odgrywa catering dietetyczny. Usługi dostarczania posiłków mogą również pomóc w odzyskaniu kontroli nad wielkością porcji. Niezależnie od tego, czy wybierzesz zamrożone, wstępnie zapakowane posiłki, detoksykacyjne posty z sokiem, czy świeże, gotowe na zamówienie opcje obiadowe, wszystkie potrawy od firm cateringowych są zawsze dokładnie mierzone i sprawdzane pod kątem ilości kalorii. A liczbę kalorii i posiłków wybieramy sami. Mamy więc pełną kontrolę nad tym, ile jemy.

Różnorodność kluczem do utraty wagi?

Innym częstym powodem, dla którego ludzie nie lubią zdrowego jedzenia i diet odchudzających, jest to, że uważają, że nie ma wystarczająco dużo zdrowego jedzenia. Nie jest to jednak prawda, a często efekt spożywania tych samych, prostych do przygotowania przepisów. Nie zawsze jest to jednak nasza wina, ponieważ od dłuższego czasu z wielu źródeł można znaleźć informacje, jakoby zdrowa dieta składała się jedynie z kaszy, chudej piersi z kurczaka oraz warzyw.  Znacznie mniej osób mówi o wielu innych alternatywach, które również są bardzo smaczne.

Jednak trwała utrata masy ciała wymaga zmiany stylu życia, a to oznacza wyjście poza strefę komfortu i wypróbowanie nowych rzeczy. Jeśli chodzi o dietę, kluczem jest nie tylko usunięcie niezdrowych potraw z menu, ale także dodanie nowych, kreatywnych posiłków, które są dobre dla naszego zdrowia. Masz dość kurczaka i ryżu? Spróbuj wegańskiej odmiany, takiej jak fasola i komosa ryżowa, lub dodaj azjatyckiego stylu z tofu i makaronem ryżowym. Przy odrobinie wyobraźni możliwości są naprawdę nieograniczone.

Nie mniej jednak, dbanie o różnorodność diety to kolejny obszar, w którym dieta pudełkowa może nam bardzo pomóc. Catering dietetyczny to świetny sposób na wypróbowanie nowych potraw i ustalenie, jakie rodzaje kuchni chcesz zastosować w swojej codziennej rutynie. Menu zawiera opcje z całego świata. Znajdziemy w nim egzotyczne składniki i nowe style gotowania. Najlepsze jest to, że do każdego posiłku dołączony jest szczegółowy opis, dlatego zawsze wiemy, co spożywamy.

Zdrowa dieta na wyciągnięcie ręki

zdrowe odżywianie

Być może największą trudnością dla osób próbujących schudnąć jest wybranie tego, co łatwe i szybkie do przygotowania, niż tego, co zdrowe. Niezależnie od tego, czy jesz w pracy, przygotowujesz rodzinny obiad w domu, czy też sięgasz po przekąskę w drodze, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz trzymać się swojego planu, jeśli masz pod ręką zdrowy wybór.

Zastanów się, kiedy najprawdopodobniej sięgniesz po fast food lub zamówisz jedzenie na dowóz? Wtedy, kiedy lodówka będzie świecić pustkami, a gotowanie będzie ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę. Ale co, jeśli masz już przygotowany posiłek, który możesz rozgrzać w kuchence mikrofalowej? Właśnie taką możliwość gwarantuje catering dietetyczny. Decydując się na dietę pudełkową, zawsze mamy pewność, że czekają na nas zdrowe potrawy. Istnieje więc znacznie mniejsze ryzyko zjedzenia czegoś niezdrowego i łamanie diety. Zaoszczędzony czas można wykorzystać na odpoczynek, spędzić go z rodziną lub na rozwoju i nauce nowych rzeczy. Diety pudełkowe szybko przynoszą efekty, dlatego już po kilku tygodniach klienci firm cateringowych czują się lepiej i zaczynają zauważać zmiany w swojej sylwetce.