Wielofunkcyjne kombajny zbożowe
Motoryzacja,  Usługi

Wielofunkcyjne kombajny zbożowe

Do zbioru ziarna stosuje się wielofunkcyjne kombajny zbożowe, które są jedną z najważniejszych maszyn stosowanych w rolnictwie. Jest to złożona maszyna, która łączy funkcje prostszego sprzętu, takiego jak kosiarka, młocarnia i wytrząsacz. Kombajn tnie zboże, podaje do omłotu, po czym ziarno jest młócone z kłosów, jest oddzielane od zanieczyszczeń i oczyszczone jest transportowane do leja, z którego jest następnie rozładowywane. Aby zbierać różne uprawy, produkowane są dodatkowe urządzenia do kombajnów.

Kombajn zbożowy niezawodna pomoc w gospodarstwie rolnym

Istnieje wiele gospodarstw, które zajmują się tak ważną działalnością, jak uprawa i zbieranie roślin zbożowych. Każdy rolnik kieruje się własnymi zasadami, wybierając kombajn zbożowy. Ktoś uważa, że najważniejsze jest nowoczesna modna technologia, ktoś woli skupić się na nazwie producenta i marki sprzętu, a ktoś szuka niezawodności i wydajności wśród urządzeń o niewysokich kosztach. Ale prawdziwie doświadczeni specjaliści wiedzą, że trzeba wybrać inne metody.

Kombajny zbożowe są słusznie uważane za najbardziej niezawodne i wysokiej jakości maszyny rolnicze. Wielu producentów uczyniło produkcję kombajnów jednym z priorytetowych obszarów swojej działalności. Rolnicy, którzy są zainteresowani prawdziwą, jakością w połączeniu z wysoką wydajnością, decydują się na zakup lub wynajęcie kombajnu zbożowego.

Typy kombajnów zbożowych

Jednym z typów jest kombajn zbożowy samojezdny przeznaczony do bezpośredniego i osobnego zbioru roślin zbożowych i zbóż, roślin trawiastych na płaskich polach o nachyleniu do 80. Kombajn wykonuje cięcie, oddzielanie omłotu, czyszczenie ziarna, gromadzenie ziarna w zasobniku ziarna z późniejszym rozładunkiem, a także zapewnia zbiór plonu za pomocą układanie słomy w rolce.

Wielofunkcyjne kombajny zbożoweNajniższym poziomem kosztów jednostkowych zbioru przy plonach ziarna do 40 kg / ha jest to wizytówka kombajnów. Przy wydajności 5-6 kg / s kombajn może młóci ponad 7 ton ziarna na godzinę. Niezwykle prosty klasyczny system omłotu i separacji jest połączony z wydajnym kombajnem i zastosowaniem komponentów o wysokiej niezawodności. W gospodarstwach rolnych kombajn zbożowy jest doceniany za łatwość obsługi i konserwacji, niezawodną pracę na polach o złożonym terenie i konfiguracji oraz niskie koszty eksploatacyjne.

Kombajn zbożowy w podstawowej konfiguracji jest wyposażony w kosiarkę do zbioru roślin zbożowych na przykład o szerokości roboczej 5 m, ale może to być również 4m. Duży bęben omłotowy zapewnia optymalne warunki dla wysokiej, jakości omłotu. Oddzielne urządzenie udarowe eliminuje przeciążenia, które mogą prowadzić do uszkodzenia ziarna.

Potężny kombajn zbożowy o wysokiej wydajności

Dwubębnowy system omłotu z bębnem przyspieszającym, aktywatorem wytrząsacza słomy i innymi zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi pozwala w pełni wykorzystać potencjał wysokiej wydajności maszyny. Ułatwia to także ogromny zbiornik, szybki system rozładunku ziarna i elektroniczne środki automatycznej kontroli zbioru. Dla danej przepustowości 14 kg / s optymalnie dobierany jest nowoczesny silnik o dużej mocy Starannie sprawdzone współdziałanie wszystkich działających systemów kombajnu pozwala na młócenie ponad 20 ton czystego i nieuszkodzonego ziarna w ciągu godziny pracy.

Bęben zwiększa szybkość podawania masy ziarna do omłotu i rozprowadza masę cienką równą warstwą, jednocześnie oddzielając ziarno. To sprawia, że główny bęben jest bardziej wydajny. W połączeniu z dużą podwójną powierzchnią system ten zapewnia najwyższą możliwą wydajność przy delikatnym omłocie. Kontrolowany aktywator zainstalowany nad wytrząsaczem słomy dodatkowo rozluźnia masę słomy, zwiększając szybkość oddzielania resztkowego ziarna. Dzięki delikatnemu omłotowi i separacji w rolkach układana jest długa, nieuszkodzona słoma, najlepiej nadająca się na podściółkę.

Wysokowydajny kombajn zbożowy

Rolnicy mogą korzystać z kombajnu zbożowego z wydajność masy ziarna, do co najmniej 12 kg / s, wydajność ziarna (pszenicy) 18 ton na godzinę lub więcej. Te wskaźniki osiąga się poprzez zastosowanie dużego silnika o dużej mocy, dwubębnowego schematu omłotu ze wstępnym przyspieszaczem do podawania zboża, zwiększony obszar separacji i systemy czyszczenia. Jednocześnie kombajn doskonale nadaje się do pracy w niesprzyjających warunkach podczas zbioru trudno dostępnych roślin o wysokiej wilgotności.

Kombajn zbożowy zapewnia zbiór części roślin zgodnie z następującymi schematami technologicznymi:

  • Siekanie i rozrzucanie słomy na polu
  • Układanie słomy w rolce.

Kombajn w podstawowej konfiguracji jest wyposażony w zespół tnący o szerokości roboczej 7 m z wózkiem transportowym. Kombajn wyposażony jest w komfortową kabinę. Przez panoramiczne szkło zapewniony jest doskonały widok na miejsce pracy. Kombajn niezawodnie chroni przed hałasem, wibracjami i kurzem. Jeśli słoma musi być przechowywana do przyszłego użytku, rozdrabniacz przełącza się na tryb układania rolki. Ponadto posiada wbudowany rozdrabniacz, który zapewnia dokładne cięcie słomy i równomierne rozrzucanie jej po polu do określonej szerokości, jako nawozu, co stanowi dobrą podstawę dla przyszłych zbiorów.