Co lepsze depilacja laserowa czy fotodepilacja?
Uroda,  Usługi

Co lepsze depilacja laserowa czy fotodepilacja?

Co lepsze depilacja laserowa czy fotodepilacja? Gładkie, pozbawione owłosienia ciało to marzenie wielu kobiet. Nabiera na sile zwłaszcza latem, gdy częściej je odsłaniamy. Tradycyjna depilacja jest czasochłonna, przynosi krótkotrwałe efekty i jest również długoterminowo kosztowna. Przed każdym wyjściem należy pamiętać, by usunąć niechciane owłosienie. To naprawdę potrafi spędzać sen z powiek.

Na rynku dostępne są jednak proste metody, które pozwalają pozbyć się trwale niechcianego owłosienia. Należą do nich depilacja laserowa oraz fotodepilacja. Czym się dokładnie charakteryzują? Czy warto w nie inwestować? Która z nich jest bardziej skuteczna? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa w http://epi-gdansk.pl/depilacja-laserowa-gdansk/ zyskuje coraz większą popularność i liczną grupę zwolenników. Można ją wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym za pomocą specjalnych urządzeń. W czasie zabiegu wiązka światła emitowana przez laser ma za zadanie wychwycić z ciała melaninę, która jest ciemnym barwnikiem w skórze. Położony jest on w cebulkach włosów, pochłania światło lasera, czego skutkiem jest podgrzewanie się skóry. Konsekwencją tego procesu jest zniszczenie melaniny i trwałą utrata włosków. Komfort zabiegu zwiększa laser, który posiada jednocześnie głowicę z funkcją chłodzącą. Zmniejsza ona ryzyko podrażnienia i poparzenia skóry. Sprawia również, że zabieg jest bezbolesny. Jakie części ciała najczęściej depilujemy? Należą do nich: okolice bikini, nogi, plecy. pachy oraz wąsik. Czas trwania depilacji i łączna liczba zabiegów zależą od wielkości konkretnej partii ciała. W związku z tym zabieg usuwani włosków może potrwać nawet kilka miesięcy.

Na czym polega zabieg IPL, czyli fotodepilacja?

Zabieg IPL to innowacyjna metoda usuwania owłosienia. Klientki wybierają tę techniki z kilku powodów. Przede wszystkim pozwala skutecznie ograniczyć czas poświęcany na tradycyjne golenie nóg. Maszynka pozwala pozbyć się owłosienia tylko na kilka dni, często też wywołuje podrażnienia.  Z kolei depilator mechaniczny jest bardzo bolesny. Fotodelipacja nie jest laserem, ale działa podobnie. Przede wszystkim gwarantuje osiągnięcie precyzyjnego efektu. Sprzęt posiada lampę, która emituje wiązkę światła. Za jej pomocą można naświetlać wybrany obszar ciała, gdzie pojawia się owłosienie. Fale mają zróżnicowaną długość i absorbowane są przez cebulki włosów. Choć IPL nie jest laserem, efekt końcowy zabiegu jest zbliżony. Zabieg pozwala w pełni usunąć włoski lub wywołuje ich uśpienie, dzięki czemu nie odrastają. Zabieg nie wywołuje bólu i jest w pełni bezpieczny dla skóry.

Która depilacja przynosi trwalsze efekty?

Oba rodzaje depilacji mają swoich zwolenników. Czy można jednak określić, która z nich jest lepsza? Przede wszystkim na podstawie efektów. Długość utrzymywania się rezultatów zależy jednak od kilku czynników. Jednym z nich jest grubość włosa oraz rodzaj karnacji. Najczęściej efekty depilacji laserowej utrzymują się ponad kilka lat. Po upływie tego czasu należy wykonać zabieg przypominający. Natomiast zabieg IPL niweluje włoski nawet do roku, zdecydowanie wygrywając rywalizację z maszynką, woskiem, depilatorem lub kremami do golenia. Dużym atutem fotodepilacji jest czas trwania zabiegu. Depilacja pach, bikini czy wąsika zajmuje nie więcej niż kilka minut. Wraz ze zwiększeniem obszaru ciała rośnie również czas poświęcony na depilację. W tym przypadku nie jest jednak dłuższy niż  godzina. Ponadto przy kolejnej serii domowej depilacji IPL, faza wzrostu jest wolniejsza. To oznacza, że zabieg jest krótszy, przez co bardziej komfortowy.

Polecamy szczególnie:

 

Co jest lepsze: depilacja laserowa, czy IPL?

Co lepsze depilacja laserowa czy fotodepilacja?
Co lepsze depilacja laserowa czy fotodepilacja?

Osoby, które oczekują spektakularnego wygładzenia skóry powinny wybrać depilację laserową. Warto jednak zadbać o porę roku wykonania zabiegu. Najlepiej w okresie jesienno-zimowym. Z jakiego powodu? Czas usuwania włosków zajmuje nawet kilkanaście tygodni. Ponadto okresy przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami mogą trwać nawet 5 tygodni. Im większą partię ciała depilujemy, tym więcej czasu potrzebujemy. Ważnym czynnikiem wyboru jest również cena depilacji, która wzrasta wraz  powierzchnią depilowanej skóry. Dodatkowo warto pamiętać, że ostateczna cena zabiegu zależy od długości serii. IPL jest zatem alternatywą dla tego zabiegu, którą można wykonać samodzielnie w domu, inwestując w odpowiednie urządzenie. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Co więcej, aby cieszyć się tymi rezultatami, wystarczy ponieść jednorazowy koszt zakupu urządzenia. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas, jaki poświęcamy na wizyty w salonie kosmetologicznym.

Podsumowując, wybór metody usuwania zbędnego owłosienia podyktowany jest przede wszystkim indywidualnymi preferencjami. Istotny wpływ na ostateczną decyzję mają zwykle kwestie finansowe. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że podczas gdy depilacja laserowa dostępna jest wyłącznie w profesjonalnych gabinetach, IPL można wykonać samodzielnie w domu. To również może być jeden z kluczowych argumentów dla wielu osób, które zastanawiają się nad opcjami depilacji.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl