Koszulki z nadrukiem jako idealny gadżet reklamowy dla firmy
Moda

Koszulki z nadrukiem jako idealny gadżet reklamowy dla firmy

Koszulki z nadrukiem jako idealny gadżet reklamowy dla firmy. Naturalnym jest, że każda firma działająca na rynku chce trafić ze swoją ofertą na usługi czy produkty do jak największego grona osób. Zrozumiałym jest więc też to, że sięga w tym celu po różne formy promocji i choć ulotki należą do jej nośników fizycznych, od których powoli się odchodzi, olbrzymią popularnością cieszą się współcześnie wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe. Długopisy, naklejki, czapki, termosy czy koszulki z nadrukiem – jest ich mnóstwo. My w naszym artykule skupimy się na tych ostatnich wyjaśniając, dlaczego mogą być dla nas idealnym wyborem.

Zalety koszulek z nadrukiem jako gadżetu reklamowego

Koszulki z nadrukiem nie bez powodu stanowią obecnie jeden z najczęściej wybieranych przez firmy gadżetów reklamowych. Z postawieniem na nie wiąże się wiele korzyści, w tym między innymi:

  • bogactwo wyboru – stawiając na koszulki z nadrukiem uzyskujemy bardzo dużo opcji ich wyboru i personalizacji. Możemy ustalić ich rozmiar (więcej na ten temat mówimy w rozdziale skupiającym się na wyborze), ale też kolor przewodni (kolor całego materiału). Ważne jest również to, że jesteśmy w stanie wybrać, gdzie dokładnie znajdzie się na nich nadruk i choć najczęstszą opcją jest ta umiejscawiając go na plecach czy brzuchu, można postawić na miejsce mniej standardowe, jak chociażby kark czy ramiączko. Koszulki nie muszą też być T-shirtami – możemy postawić na takie z długim rękawem albo kapturem. Wszystko zależy tutaj od naszej inwencji twórczej oraz tego, jakim budżetem reklamowym dysponujemy. Pamiętajmy, że im będzie on większy i im mniej pieniędzy przeznaczymy na pojedynczą koszulkę, tym więcej ich wyprodukujemy.
  • łatwość w personalizacji – większość firm oferujących możliwość zakupu koszulki z nadrukiem daje nam dostęp do rozbudowanego edytora, pozwalającego na samodzielne ich zaprojektowanie. Pozwala nam to w niemal dowolny sposób dostosować je do własnych potrzeb, bezstresowo, bo bez potrzeby konsultowania swoich opcji z pracownikami firmy zewnętrznej;
  • niska cena – koszulki tego typu kosztują stosunkowo niewiele – w szczególności porównując je z innymi nośnikami reklamy fizycznej;
  • szacunek “na mieście” – koszulki z nadrukiem są jednym z niewielu gadżetów reklamowych, które ludzie z chęcią przyjmują i których nie mają w zwyczaju wyrzucać. Dobrze zaprojektowane, są w stanie stanowić świetną reklamę naszej firmy – jeżeli będą atrakcyjne wizualnie możemy mieć pewność, że ktoś będzie je nosił. Będą więc naszym żywym banerem reklamowym.

Jak kupić dobre koszulki z nadrukiem?

Choć wielu przedsiębiorców traktuje koszulki z nadrukiem jako zwykły gadżet reklamowy i nie przykłada się znacząco do ich wyboru, ten tak naprawdę jest bardzo ważny w ostatecznym ich odbiorze przez potencjalnych klientów. Warto więc przysiąść nad nim, skupiając się na wejściu we współpracę wyłącznie z firmą, która posiada swoje doświadczenie na rynku reklamy bezpośredniej. Jako że na rynku istnieje wielu przedsiębiorców oferujących druk na koszulkach, nie będzie to łatwe.

Koszulki z nadrukiem powinny być przede wszystkim dobrej jakości – zwłaszcza pod względem materiału, z którego zostały wykonane, ale i pod względem trwałości nadruku (to on stanowi przecież naszą reklamę – musi utrzymywać się na koszulce przez jak najdłuższy czas). W wyborze liczy się również kolor, który powinien być jak najbardziej uniwersalny – nie każdemu może przypaść do gustu jaskrawość czerwieni. Każdy z kolei chętnie założy coś czarnego.

Koszulki z nadrukiem jako idealny gadżet reklamowy dla firmy

Celujemy w krój również uniwersalny, najlepiej męski (żeńskie koszulki nie będą noszone przez mężczyzn – odwrotnie i owszem) oraz w różne rozmiary, ale tylko te najbardziej standardowe (S, M i L). Jeżeli naszym targetem są wyłącznie kobiety lub tylko mężczyźni, mamy ułatwione zadanie. Płeć piękna preferuje bowiem jaśniejsze barwy oraz idealne skrojenie względem ich figury. W ich przypadku możemy też skupić się wyłącznie na rozmiarach S i M. Mężczyźni z kolei preferują luźniejsze T-shirty w ciemniejszych barwach – bezpiecznie będzie więc postawić na czerń oraz rozmiary inne niż najmniejsza S-ka.

Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni tego, czy firma, na której usługi się zdecydowaliśmy dostarczy nam koszulki wysokiej jakości, spełniające nasze oczekiwania i wytyczone przez nas samych standardy, powinniśmy sięgnąć po próbkę koszulki z nadrukiem – nawet wtedy, gdy jest ona płatna i zwłaszcza wtedy, gdy tego typu koszulek planujemy wyprodukować sporo. Pozwoli nam to ocenić materiał ich wykonania, ale też rzeczywisty wygląd, który bardzo często odbiega od tego zaprezentowanego na ekranie komputera. Lepiej jest to sprawdzić zanim zleci się “masową” ich produkcję.

Podsumowanie

Koszulki z nadrukiem stanowią świetną opcję dla firm, które chcą trafić ze swoją reklamą bezpośrednią do wszystkich ludzi, a przy okazji budować swoją markę. Nie ma bowiem na świecie osoby, która nie chciałaby zostać obdarowana koszulką za darmo. Jest to gadżet powszechnie lubiany i… często stosowany. Ma więc ogromny potencjał na coś, co naszą firmę będzie reklamowało przez długie lata i co rzeczywiście będzie noszone.