Ile kosztują małe tatuaże?
Uroda,  Usługi

Ile kosztują małe tatuaże?

Ile kosztują małe tatuaże? Tatuaże różnią się między sobą. Wiele zależy od pomysłu osoby, która decyduje się na jego wykonanie, jak i konkretnego tatuażysty. Dobre studio tatuażu proponuje kilka wersji wzoru, dzięki czemu można dopasować jeden do naszych oczekiwań. Wiele osób wybiera małe tatuaże, ponieważ są subtelne, ale wciąż piękne. To również najtańsza opcja.

Co wpływa na cenę tatuażu?

Studia tatuażu rzadko podają stały cennik. Trudno bowiem oszacować stałą wartość tatuażu. Wzór nigdy nie wygląda identycznie, a na jego wykonanie wpływa wiele czynników. Do najważniejszych należą:

– rozmiar oraz złożoność grafiki. Proste, nieskomplikowane wzory są tańsze niż czasochłonne, duże grafiki. Najbardziej skomplikowane są wzory, które złożone są z geometrycznych figur oraz cienkich linii. Tańsze są również wzory kwiatów od portretów.

– lokalizacja studia tatuażu. W mniejszych miejscowościach ceny są zwykle mniejsze niż w dużych miastach

– technika tatuażu. Tatuażyści specjalizujący się w określonych technikach lub tacy, którzy wypracowali swój unikalny sposób tatuowania, mają wyższe ceny,

– doświadczenie dobrego tatuażysty. Umiejętności są nie do przecenienia, choć zwykle mają swoje odzwierciedlenie w cenniku. Zdobywanie wiedzy i doświadczenia kosztują. Przede wszystkim uczestnictwo kursach, szkoleniach, ale też lata pracy. Najlepsi tatuażyści w Warszawie mają bogate portfolio i dobrą opinię w branży.

Choć wiele wpływ na ostateczną cenę tatuażu https://www.luckyseven.pl/, to nie warto zapominać, że podstawą powinno być bezpieczeństwo w trakcie zabiegu. W związku z tym tatuażysta zobowiązany jest używać artykułów jednorazowych, rękawiczek jednorazowych, dezynfekować dłonie, jak i narzędzia. W ten sposób można uniknąć poważnych zakażeń i innych konsekwencji zdrowotnych. Przed wyborem konkretnego studia, warto zatem zapytać o tego rodzaju normy sanitarne i zapytać o sposób ich realizacji.

Ile kosztuje mały tatuaż?

Małe tatuaże wykonuje się najczęściej na najmniejszych częściach ciała. Zwykle są to nadgarstki, palce, dłonie, stopy, łydka czy kostka. Są to proste wzory, ponieważ przy tak niewielkiej powierzchni trudno wykonać szczegóły. Najmniejsze rysunki na nadgarstku kosztują około 300 złotych. Jeśli zdecydujemy się na dodatkowe elementy, to za każdy z nich należy zapłacić 30 złotych. Tatuaż wielkości monety kosztuje około 100 złotych.  Składa się z prostych geometrycznych wzorów oraz linii. W przypadku tatuażu, które boki nie są dłuższe niż 5 cm, koszt wzrasta do 150 złotych. Jeśli chcemy wzór z napisem nie większym niż 10 cm, to cena wynosi około 200 złotych.

Ile kosztują pozostałe tatuaże?

Ile kosztują małe tatuaże?
Ile kosztują małe tatuaże?

Oprócz małych tatuaży https://www.sensownie.edu.pl/tatuaze-napisy-ile-kosztuja/ są jeszcze średnie i duże oraz tzw. rękaw. Na większe rozmiary decydują się zwykle osoby, które mają już jakieś wzory. Im większa powierzchnia tatuażu, tym bardziej skomplikowany może być wzór. Dzięki większej powierzchni można odwzorować różnego rodzaju detale. Średnie tatuaże kosztują około 500 złotych. Ze względu na powierzchnię jaką zajmują, średnie tatuaże wykonuje się najczęściej na ramieniu, przedramieniu, łopatce oraz biodrze. Co ciekawe, wzór na brzuchu lub ramionach może dodatkowo wyeksponować mięśnie. Natomiast najlepsze studio tatuażu z Warszawy przekonuje, że wzór w talii – wysmukla.

Ile trzeba zapłacić za średniej wielkości tatuaż? Wzór na brzuchu i ramieniu kosztuje około 300 złotych. Jeśli zdecydujemy się na wzór na brzuchu lub udzie, metodą cieniowania w kolorze, to cena wzrasta do około 400 złotych. Im bardziej skomplikowany rysunek, tym wyższa cena. Średni tatuaż, który zawiera wiele szczegółów może kosztować od 1500 do 2500 złotych. Ile kosztuje duży tatuaż? Jak łatwo się domyślić, są to jedne z najdroższych. Najczęściej są bardzo skomplikowane, a przy tym mają kolorowe elementy lub są całe kolorowe. Do ich wykonania potrzebny jest talent i umiejętności. Zwykle też potrzeba aż kilku sesji, aby wykonać cały wzór. W związku z tym jeden taki wzór może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Często wykonywane są na plecach, całych nogach czy klatce piersiowej. Kolejnym przykładem dużego i drogiego tatuażu są tzw. rękawy. Oprócz tego, że są skomplikowane, najczęściej są kolorowe, a przy tym bardzo szczegółowe. Zwykle wykonywane są w technice 3D. Ze względu na wszystkie wskazane cechy, koszt takiego wzoru może wynosić od 2 do nawet 7 tysięcy złotych. Cena wynika między innymi z użytych kolorów czy techniki.

Podsumowując, tatuaż to jeden z bardziej popularnych trendów w ostatnich latach. Oprócz wymiaru symbolicznego, przynależności do danej grupy czy określania sowich wartości, to przede wszystkim forma ozdabiania ciała. Tatuaże dostępne są w różnych rozmiarach, technikach czy kolorach. Najtańszą opcją są oczywiście proste, czarne wzory, które nie zawierają detali ani skomplikowanych kształtów. W związku z tym za mały i minimalistyczny wzór można zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. Cena nie zawsze powinna być jednak ostatecznym czynnikiem wyboru. Warto pamiętać, że za niską ceną mogą kryć się równie niskie umiejętności, a co gorsza niehigieniczny tryb pracy lub inne zagrożenia.